Новини з 1996 року

Версії ще висловлюють, але причини вже знають. БОМБА ДЛЯ ВОЛОНТЕРІВ І ТЕЛЕКОМПАНІЇ «ВІЗИТ»

Олександр Курилов 20 серпня 2015 12:05 1283 0

Фахівці кременчуцького відділу внутрішніх справ із сьогоднішнього дня взялися за опитування можливих свідків у справі знахідки вибухового пристрою, який було закладено у середу невідомими під офісним приміщенням технічних служб телекомпанії «Візит», редакції газети «Програми плюс»  та волонтерів ГО «Майдан».

Головне питання, яке ставляють правоохоронці  журналістам: чи знаєте ви, що сталося, чи не бачили чогось надзвичайного й чи не стали свідками можливих скандалів серед волонтерів, працівників ТК «Візит», репортерів «Програми плюс» або серед самих мешканців п'ятиповерхівки, біля якої було знайдено вибуховий пристрій на розтяжці.

Такі ж запитання слідчі ставляють й при поквартирному обході, яким зайнята ще одна частина правоохоронців.

Слідчі цікавляться всім, в тім числі й запитанням про керівника міського волонтерського центру ГО Леоніда Харченка. Але що тут можна сказати, якщо він в АТО й робить те ж, що інші, – захищає Україну? Однак із запитань зрозуміло, що перевіряються усі версії.

Вважається, що вже після проведення опитування свідчення людей дадуть можливість вийти на слід того, хто підклав вибухівку під приміщенням.

Однак поки ці свідчення збирають, результати цієї справи вже є.

Головний з них – мешканці будинку, де було знайдено вибуховий пристрій, уже готують своє звернення з вимогою виселити волонтерів, які збирають допомогу учасникам АТО, з цього приміщення, розповідає представник міськвиконкому й заступник  керівника ГО «Майдан» Анна Павленко.

«До мене вже телефонували мешканці, які живуть поверхом вище над нашим офісом (волонтерської організації ГО «Майдан»). Люди говорять, що у них діти і їм страшно, якщо щось трапиться. Але що я можу відповісти? Тим кременчужанам, які нині стримують терористів на Сході, теж страшно. Але і вони обороняють Україну, а ми їм допомагаємо», - зазначає з цього приводу громадська активістка.

Про що варто додати, за тим, що знайшла група розмінування, – мова йде про розтяжку. Від неї мала розірватися під вікном офісу телекомпанії «Візит» каністра, яку заповнили вибуховою речовиною. Речовина – типовий набір підривника-терориста, вагою кілограмів 15,  з алюмінієвою стружкою й усім іншим комплектом.

Від цього вибуху далі мав запалати газопровід і все інше, включно з будинком. Єдине, що врятувало і волонтерів, і телевізійників, розтяжку за час її встановлення ніхто ні ногами, ні автомобілем не зачепив.

Загалом для Кременчука це другий приклад встановлення саморобних мін з розтяжками. За першим, який встановлювали біля будинку, що поряд із зупинкою "Вул. Гвардійська", результат був жахливим. Тоді людина зачепила дріт і стався вибух з жертвами.

Цього разу ситуацію врятували охоронці телекомпанії «Візит», які виявили вибуховий пристрій.

Як на репортера, ця вибухівка, яку знайшли у нашому місті,  не остання. У Кременчуці діє достатньо прихильників тероризму, й це можна спостерігати за написаними у відповідних групах в Інтернеті. Там вистачає борців за «Новоросію», які готові зруйнувати Кременчук до останньої цеглини.  

Олександр Курилов

  

Теги: вибухівкаТК Візит

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1708 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2785 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 1693 0