Новини з 1996 року

Вербна неділя сьогодні. Вітаємо!

Олександр Курилов 24 квітня 2016 09:27 2323 0

Сьогодні увесь православний і не тільки люд святкує Вербну неділю – Свято входу Господа в Єрусалим. Це – дуже велике свято, яке завжди відзначається за тиждень до Пасхи. І саме в цю неділю Ісус в’їхав в Єрусалим на віслюку багато тисяч років тому  й  вигнав з храму торговців…

Вікіпедія так описує це свято.

У Вербну неділю християнами відзначається вхід Ісуса Христа у Єрусалим. За описами у Євангеліях, народ зустрічає Його, як царя і кидає Йому під ноги пальмові гілки. У середньоморському регіоні пальми вважалися знаком життя і перемоги, а в Ізраїлі символом незалежності та перемог ізраїльського царя, (осел) за єврейською традицією є символом скромності царя і його ненасильницької влади.

Євангеліст Матфей (Матвій) так описує Вхід Господній до Єрусалима:

А коли наблизились до Єрусалима, прийшли вони у Виффагію, до гори Елеонської. Тоді послав Ісус двох учнів, сказавши до них: “Ідіть у село, що перед вами; відразу ж знайдете прив'язану ослицю й осля з нею; відв'яжіть і приведіть до мене. А як хтось скаже вам щось, ви відповісте, що Господь їх потребує, але він незабаром поверне їх назад”. Усе ж це було, щоб збулося слово пророка, який говорив: “Скажіть дочці сіонській: ось Цар твій гряде до тебе лагідний і верхи на ослиці й на осляті, синові під'яремної.” Учні ж пішли і зробили так, як Ісус звелів їм: привели ослицю та ослятко, поклали на них одяг свій, й Він сів поверх нього. Народ же, якого було багато, простеляв одяг свій по дорозі, а інші зрізали з дерев гілки і розкладали по дорозі. Люди, що йшли перед Ним і ззаду, виголошували: “Осанна Синові Давида! Благословен, Хто йде в ім'я Господнє, осанна в вишніх!” І коли Він увійшов у Єрусалим, заметушилося все місто, питаючи: “Хто це такий?” Народ же казав: “Це Пророк, Ісус із Назарета галилейського.” І увійшов Ісус у храм і вигнав усіх, що продавали й купували в храмі; і перевернув столи міняйл і лави тих, що продавали голубів, і сказав їм: дім Мій домом молитви назветься, а ви зробили його вертепом розбійників.” І підійшли до Нього в храмі сліпі й криві, і Він зцілив їх. Первосвященики ж та книжники, побачивши чудеса, які Він творив, і дітей, які виголошували в храмі: “Осанна Синові Давидовому!” – обурилися і мовили до Нього: “Чи чуєш, що вони говорять?” А Ісус відповів їм: “А хіба ви ніколи не читали - з уст немовлят і дітей Ти створив хвалу?” І, покинувши їх, вийшов з міста у Вифанію і пробув там ніч».

.

 

Теги: Вербна неділя

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 778 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 926 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1282 0