Новини з 1996 року

Велико-Кохнівська міськрайонна медична війна імені мера Кременчука Малецького завершилася

Олександр Курилов 07 серпня 2018 16:01 531 0

У Кременчуцькому міськвиконкомі - велика війна за сімейних лікарів, які працюють у районній лікарні. Предмет війни – не самі сімейні лікарі Кременчуцького району, але їхні декларації, які вже підписані з мешканцями Кременчука. Й таких декларацій – понад чотири тисячі.

Нині - другий етап протистояння. У міському виконавчому комітеті Кременчука сьогодні – велика владна вистава навколо декларацій сімейних лікарів.

Офіційна тема – де будуть лікуватися мешканці мікрорайону Велика Кохнівка, яких з дев’ятого серпня звільняють з районної поліклініки.

Звідси й усі дебати з цієї теми.

І головним тут є пропозиція мера Малецького до районних сімейних лікарів – кидати все й переходити під опіку його особисту, тобто заступника міського голови Усанової в один з центрів первинної медичної допомоги Кременчука.

Інша пропозиція від нашого мера теж цікава.

Віталій Олексійович, який знає, хто живе в Кохнівці й скільки там пенсіонерів, запропонував районним лікарям стати  підприємцями й оформитися як приватні особи.

«Три шляхи розвитку подій є. Ідеальний – з 9 числа всі лікарі звільняються  й переходять в один з міських ПСМД. Але переходять не просто так, але з підписаними деклараціями з людьми про надання медичних послуг. І тоді всі отримують вищу оплату, ніж якби вони працювали в районному ПСМД.

Але в цьому випадку працювати лікарі будуть у тих же самих кабінетах, у яких і працювали, які будуть взяті в оренду.

Ще варіант – районні медики стають приватними підприємцями й надають медичні послуги, як поліклініка НПЗ, – це теж пропозиція Віталія Олексійовича…

 

Працювати вони будуть у найкращому варіанті в тих же самих кабінетах, у яких і працювали, які будуть взяті в оренду.

Загалом нарада тривала б дві години й мер Кременчука тиснув і тиснув на медиків районной лікарні, аби переходили, а ті не погоджувалися.

І цим медичним працівникам розповіли, що в Кременчуці їхні колеги купують собі рукавички гумові, а що куплять вони…

Довгі дебати вдалося призупинити депутату міськради Оксані Піддубній, яка нагадала, що лікарі працюють для громадян, а їх мер Кременчука Малецький чомусь не спитав…

А далі, після того, як за 5 хвилин про людей забули, знову мер почав обіцяти золоті гори.

Врешті-решт Віталій Малецький районних лікарів переконати не зміг і підсумок такий.

Кременчуцькі сімейні лікарі офіційно будуть влаштовані при сільських громадах. Але кабінети для прийому мешканців сіл і жителів Кременчука теж будуть у районній лікарні й саме там пацієнтів прийматимуть, як і приймали.

Чому представники районної медицини не погодилися на перехід, але залишились разом зі своїм головним лікарем Кременчуцького району Марією Ігнатчук – про це не оголошувалось.

Однак тут і так усе зрозуміло – люди обирають собі лідера й Кременчук зі своїми «батьками» міста котується не дуже.

Тож далі для мешканців Великої Кохнівки нічого не зміниться. Але не зміниться, якщо між собою розберуться керівники Кременчука та Кременчуцького району, які нині все ще вирішують питання, хто кому винен і в кого медицина більш дорожча.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись