Новини з 1996 року

Вчені порівняли шкоду солі зі шкодою від тютюну і запропонували попереджати про це на упаковках

pplus 17 жовтня 2019 08:10 146 0

Попри те, що сіль робить їжу смачнішою, вона підвищує ризик інфаркту, інсульту та деменції.

У заяві, опублікованій у виданні Journal of Clinical Hypertension, вчені з кількох різних об'єднань закликали до того, щоб на упаковки солі наносили попереджувальні написи про шкоду, яку ця речовина завдає здоров'ю, — подібні тим, що розміщують на тютюнових пачках.

Провідний автор, доктор Норм Кемпбелл, колишній президент Всесвітньої ліги боротьби з гіпертонією, пише, що настав час для більш жорсткого підходу до зниження вмісту солі в їжі. Заяву підтримують фахівці в галузі боротьби з гіпертонією з різних країн світу.

Нездорове харчування — один з основних провокаторів передчасної смертності, а надлишкове споживання солі — одна з основних причин. На совісті надмірно солоної їжі, за оцінками авторів, - мільйони смертей.

«Всесвітня організація охорони здоров'я поставила перед країнами завдання скоротити споживання натрію на 30% до 2025 року, а уряд і харчова промисловість спільно працюють над скороченням солі в оброблених харчових продуктах. Проте зараз необхідно прийняти термінові заходи для підвищення обізнаності споживачів про ці небезпеки», — пояснює доктор Кемпбелл сенс ініціативи щодо маркування продукту.

Його колега за заявою, доктор Джекі Вебстер, керівник Центру співпраці ВООЗ щодо зменшення споживання солі при Інституті глобального здоров'я, коментує: «Споживання занадто великої кількості солі підвищує в людини кров'яний тиск, що є одним з основних факторів передчасної смерті від інсульту або серцевих захворювань». При цьому, як зазначає вона далі, споживач не знає, як зробити свої харчові звички більш здоровими.

«Хоча в більшості країн зазначають рівень натрію на етикетках в оброблених харчових продуктах, людям важко їх інтерпретувати й вони не попереджають про будь-які ризики для здоров'я. Попередження про шкоду для здоров'я на упаковці солі та дозаторах — простий і економічно ефективний спосіб донести небезпеку солі до мільярдів людей у всьому світі», — додає співавтор.

«Більшість людей не знають, що кількість солі, яку вони вживають, підвищує кров'яний тиск і скорочує їхнє життя, — підкреслює ще один з авторів, доктор Тому Фріден, президент і головний виконавчий директор Resolve to Save Lives, ініціативи Vital Strategies. — Попереджувальні написи на упакованих харчових продуктах і в меню можуть допомогти людям зробити більш здоровий вибір. Попереджувальні написи на всіх упаковках солі — ще один спосіб зробити здоровий вибір легким вибором».

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1223 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1866 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2345 0