Новини з 1996 року

Вчені назвали найпростіший спосіб омолодити мозок

pplus 21 травня 2019 07:30 239 0

Усі ми радіємо сонечку і яскравому дню, а коли похмуро, часто стає якось сумно. Сонячне світло – основа життя на Землі.

Вчені довели, що перебування на сонці стимулює вироблення вітаміну D, а також покращує настрій. Втім це далеко не всі переваги сонячного світла. Поліпшити якість когнітивних функцій також дуже легко — достатньо лише деякий час побути під сонцем.

Китайські вчені дійшли висновку, що сонячне світло допомагає запобігти старінню. Результати роботи дослідників з Науково-технічного університету КНР опублікував журнал Cell, повідомляє Clutch.

Як стверджують фахівці, сонячне світло сприяє швидкому засвоєнню інформації.

Як їм вдалося дійти такого висновку?

Дослідники провели експеримент, у якому випробовуваними були миші. У процесі дослідження стало зрозуміло, що вплив ультрафіолетового світла на мишей поліпшувало їх когнітивні функції. Зокрема, гризуни швидше запам'ятовували нову для них інформацію.

Фахівці впевнені: світло від Сонця позитивно впливає на діяльність нейронів, що стимулює мозок людини до ефективного засвоєння нової інформації.

Зокрема, завдяки ультрафіолету в клітинах мозку утворюється уроканинова кислота. Раніше ніколи її не знаходили в нейронах мозку, вважалося, що вона формується в шкірі. Можливість помилки виключили результати дослідів над мишами, вони показали, що дійсно в головному мозку гризунів формувалася уроканинова кислота.

Однак остаточний висновок про вплив ультрафіолету на мозок вчені зроблять лише після проведення нового дослідження.

Відзначимо, дуже важливо перебувати на сонці приблизно 15-20 хвилин хоча б тричі на тиждень, і не варто в цей час наносити на шкіру сонцезахисні засоби, інакше користі не буде. Тривалість перебування під відкритим сонцем залежить від часу року, кольоротипу шкіри і наявності деяких захворювань.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 370 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 717 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 563 0