Новини з 1996 року

Вбивство чи самооборона? У Кременчуці судили жінку, що зарізала свого чоловіка

Валерія Макряшина 29 серпня 2018 17:30 800 0

Днями колегія суддів Крюківського районного суду Кременчука Полтавської області розглянула на відкритому судовому засіданні кримінальне провадження щодо громадянки, яка обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ст.115 ч.1 КК України (Умисне вбивство).

Згідно з протоколом, обвинувачена вчинила злочин проти життя особи за таких обставин.

21 лютого 2018 року, близько 11.10, жінка, перебуваючи на кухні власного будинку, посварилася зі своїм чоловіком. У ході конфлікту чоловік підійшов до жінки й притиснув її спиною до кухонних меблів, від чого вона вдарилася потилицею об кухонну шафу, у дверцятах якої розбилося скло, внаслідок чого їй було спричинено легкі тілесні ушкодження. Потім чоловік почав душити її.

Після цього громадянка, перевищуючи межі необхідної оборони, взяла лівою рукою з поверхні кухонного стола кухонний ніж та нанесла вказаним ножем один удар чоловіку в тулуб, чим спричинила потерпілому тяжкі тілесні ушкодження, внаслідок яких настала смерть. 

Обвинувачена свою вину у вчиненні встановленого судом злочину не визнала та суду пояснила, що із чоловіком вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з 2007 року, спільних дітей у них не було. З 1999 року проживали у с.Кишеньки Кобеляцького району Полтавської області. До того часу, поки чоловік не зловживав алкогольними напоями, відносини між ними було добрими, а після того, як почав зловживати, відносини розладилися.

Померлого «кодували» від алкогольної залежності, останній раз у 2012 році.

За словами обвинуваченої,  21 лютого, з 8 до 11 години, її чоловік випив близько 3 пляшок горілки. Близько 11.00 вона пішла в магазин, де пила чай із продавцями. Коли вона повернулася, то чоловік покликав її на кухню, де вона запропонувала йому піти спати, однак він відмовився. 

Вона стояла на кухні спиною до кухонних меблів, а чоловік сидів на стільці. Він просив її сходити по горілку, вона відмовила, й між ними виникла сварка. Він штовхав її та душив, після чого вона взялася за ніж і нанесла удар, куди саме та як - не пам'ятає, оскільки від стискання шиї в неї було запаморочення.

Після удару чоловік зойкнув та відпустив свою руку. Вона побачила в нього на футболці кров, відвела його до крісла та викликала швидку допомогу й поліцію. 

Через 15-20 хвилин приїхала бригада швидкої допомоги, а потім - поліція. Вину громадянка не визнає, так як захищалася від посягання на її життя, тобто перебувала в стані необхідної оборони, при цьому її меж не перевищила.

Незважаючи на те, що обвинувачена свою вину у вчиненні встановленого судом злочину не визнала, її вина повністю підтверджується належними, допустимими, достовірними доказами, що безпосередньо досліджені судом.

Свідки по справі зазначили, що взаємини в подружжя були нормальні. Сестра покійного сказала, що їй відомо від сусідів, що вони обоє зловживали алкогольними напоями, однак особисто вона їх у стані алкогольного сп'яніння не бачила.

Зі слів сусідів стало також відомо, що чоловік бив дружину, так як та була в стані алкогольного сп'яніння й лежала на підлозі.

Ще один свідок підтвердив, що сім'я вживала алкогольні напої, однак обоє працювали і вдома в них завжди був порядок. Мало хто із сусідів подружжя чув про їхні сварки. 

Колегія суддів, дослідивши надані стороною обвинувачення та стороною захисту докази, прийшла до висновку, що в даному випадку було суспільно небезпечне посягання потерпілого на життя обвинуваченої, тому в останньої виникла підстава для необхідної оборони, тобто виникло право на захист.

Врахувавши встановлені обставини справи, оцінюючи в сукупності наявні у справі докази, обставини нападу, знаряддя захисту, характер небезпеки, що загрожував обвинуваченій, характер взаємовідносин, що склався між потерпілим та обвинуваченою, суд визнав винуватою громадянку у вчиненні злочину, передбаченого ст. 118 КК України, та призначив їй покарання у вигляді 1 року позбавлення волі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 192 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 361 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 605 0