Новини з 1996 року

Вартість борщового набору в Кременчуці - 38 гривень, а якщо з м'ясом, то ціна зростає до сотні

Валерія Макряшина 06 грудня 2019 09:20 603 0

Борщовий набір – це овочі, які входять до класичного рецепту головної страви української кухні. Зазвичай визначається вартість двох наборів – пісного та з м'ясом.

Для цього візьмемо незмінні овочеві інгредієнти, а також окремо порахуємо вартість страви з м'ясом. Обиратимемо не найдорожчі варіанти. Навпаки, якомога дешевші.

Наприклад, якщо миті овочі в супермаркетах дорожчі, то до нашого списку потраплять немиті овочі. А якщо брати м'ясо, то не з екокрамниці, а з ринку чи звичайного магазину. Помідори замінимо більш бюджетним варіантом – томатною пастою. 

Отже, до складу борщового набору, як відомо, входять:

Картопля

Капуста

Цибуля ріпчаста

Морква

Буряк

Томатна паста

Олія рафінована

Зелень та квасоля

М'ясний борщ варять на м'ясо-кістковому бульйоні.

Традиційно для цього використовують свинячі ребра або ж вирізку (яка більш дорожча). Окремо додамо вартість сметани та хліба. Крім них, додатково можна порахувати ціну на сало з часником.

Щоб визначити середню ціну, журналісти навідались до відомого супермаркету й на базар.

Отож, дивимось ціну за кілограм.

Кілограм картоплі другого ґатунку обійдеться в 8,59 грн. Хоча краще взяти перший ґатунок, адже другий геть поганенький. Перший обійдеться в 10,75 грн/кг. Ціна гарної митої картоплі - близько 15 гривень.

Ріпчаста цибуля коштує 7,95 за кілограм. Капуста – 4,29 грн. Буряк та морква - 3,79 грн та 3,95 грн відповідно.

Томатна паста в пірамідці на 70 грамів – 5,20 грн.

Пів літра соняшникової олії коштує в середньому 23,14 грн. З цієї пляшки на засмажку піде 75-100 мл. Це близько 4,62 грн.

Кілограм часнику - 56,29 грн. Але кілограм до борщу - то забагато.

Тому рахуємо 5,62 за 100 грамів. Найдешевша сметана в пакетику на 205 грамів коштує 17,60 грн.

Свинячі ребра - близько 100 гривень за кілограм.

Сало - 130-170 гривень. Квасолю можна придбати за 45 грн за кіло. Або ж купити баночку квасолі в томаті. В середньому за 30 грн.

Це ціни станом на початок грудня.

Варто відзначити, що в листопаді ціни на овочі знизились. Це цілком нормальне явище, оскільки фермери розпродують те, що не планують лишати на довгострокове зберігання. Через велику пропозицію на ринках овочі дешевшають.

Виняток - картопля.

За даними інформаційного сервісу першого в Україні та наймасштабнішого в Західному регіоні оптового ринку сільськогосподарської продукції "Шувар", 80% картоплі Україна імпортує. Переважно з Білорусі й трохи з Казахстану. Завдяки збільшенню імпорту картоплі ціни пішли вниз.

А тепер підіб'ємо середню ціну борщового набору. Традиційно вона рахується як сума овочів за кілограм для пісного варіанту. Щоб отримати вартість м'ясного борщу, додамо 600 грамів свинячих реберець.

Отож, суто овочевий пісний борщовий набір буде коштувати 38 гривень. Якщо зварити його з м'ясом, то середня вартість зросте до 98 гривень. Зі сметаною, часником, салом і хлібом вийде вже близько 125 гривень.

А якщо додати свіжу зелень та квасолю, то вартість збільшиться до 145 гривень. Адже пучок зелені з кропу та петрушки обійдеться приблизно у 9 гривень. Ще близько 10 гривень потрібно віддати за склянку бобових.

За даними Асоціації постачальників торгових мереж, у 2017 році пісний борщ коштував 29 грн. А 2018 року його вартість зросла майже удвічі – до 56 грн. Тож цьогорічні ціни не найдорожчі.

 

 

 

У статті використані матеріали з сайту "Цензор".

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 441 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 394 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 439 0