Новини з 1996 року

Важливо! З наступного року працевлаштування іноземців у Польщі стане платним

Валерія Макряшина 27 грудня 2017 09:41 1133 0

Трудове законодавство Польщі адаптують до стандартів Євросоюзу.

З 1 січня 2018 року в Польщі почнуть діяти нові правила працевлаштування іноземців на сезонну роботу. Це стосуватиметься сільського господарства, садівництва і туризму. Декларацію про намір працевлаштувати іноземця, яка видається роботодавцеві безкоштовно, буде замінено платними дозволами на сезонні роботи. Оплата за цей документ складатиме 30 злотих — близько 240 грн.

Про зміну правил працевлаштування іноземців на сезонну роботу, згідно з директивою Європейського Парламенту і Європейської Ради, розповів в ефірі Polskie Radio 24 віце-міністр родини, праці й соціальної політики Станіслав Швед: 

"Справа дуже важлива, особливо у сьогоднішній добрій ситуації на нашому ринку праці, де нині дуже низький рівень безробіття, тому й маємо високий попит на працівників з третіх країн – здебільшого маю на увазі працівників з України чи Білорусі, звідки до нас найбільше прибуває людей.

Ми повинні були владнати дві справи.

Головне — це так звана сезонна євросоюзна директива, яка змушує нашу країну до більш вимогливої політики щодо працевлаштування сезонних працівників у трьох галузях: рільництво, садівництво і туризм.

І тут ми дійсно застосували впровадження так званих сезонних дозволів, намагаючись максимально спростити оформлення на роботу працівників.

Сезонний дозвіл на роботу видаватиметься протягом року на 9 місяців. Крім цього, ми впровадимо таке полегшення для рільників, що в особливих ситуаціях чи в час негоди фермер, у рамках цього ліміту, зможе доручити працю без оформлення чергового дозволу на виконання іншого виду роботи на 30 днів іншому іноземцю. Така директива набуває чинності 1 січня 2018 року. Ми, звичайно, не дотримуємося визначеного Євроспільнотою терміну, але ми довго узгоджували нові правила з фермерськими організаціями".

Дозволи на сезонну роботу будуть двох видів: два етапи надання дозволів стосуватимуться іноземців, які перебувають поза кордонами Польщі, а один етап – іноземців, які вже перебувають у Польщі і мають дозвіл на легальне перебування на іншій підставі, ніж сезонні роботи.  У випадку іноземців, які перебувають за межами Польщі, роботодавець буде складати заяву про надання дозволу на сезонні роботи, на підставі цього дозволу іноземець зможе відкрити візу до Польщі.

Іноземці, які мають біометричні паспорти, зможуть в’їхати з таким дозволом до Польщі без необхідності відкриття візи. Роботодавець зобов’язаний зареєструвати іноземного працівника в управлінні праці.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 435 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 638 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 665 0