Новини з 1996 року

Важливо!На Полтавщині зафіксували спалах кору

Валерія Макряшина 13 листопад 2017 14:13 800 0

За інформацією Державної Установи "Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України", епідемічна ситуація з кору продовжує ускладнюватись.

Як повідомляє прес-служба міськради, в Полтавській області за 10 місяців поточного року зареєстровано  4 випадки кору (три  у м. Полтаві та один у Полтавському районі). Ще один випадок захворювання  діагностовано та підтверджено лабораторно минулого тижня в мешканця м. Полтави.  

В Україні за 9 місяців поточного року на кір захворіло 1839 осіб, захворюваність реєструється у 27 регіонах країни із 29. Найвища захворюваність зафіксована у Івано-Франківській області, де захворіла 791 особа, регіони, де також реєструються спалахи, - це Закарпатська область – 116 хворих, Одеська область – 627,  Тернопільська область – 71 та Львівська область – 59. В інших областях країни реєструються поодинокі випадки.

 

 

Як інформує лікар-епідеміолог Кременчуцького міськрайоного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень Коровіна Лариса, в місті поки що епідемічна ситуація щодо захворюваності  на кір благополучна, випадки не реєструються. Але кір –  це інфекційне захворювання, яке відрізняється високою контагіозністю, тобто при зустрічі організму з вірусом у 100% відбувається зараження та розпочинається захворювання, особливо якщо цей організм не має захисту від вірусу кору. Варто відзначити, що захворіти на кір дуже просто.

Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом при будь-якому тісному контакті з хворим: при розмові або навіть у транспорті, якщо хворий буде кашляти або чхати. Перші симптоми кору з'являться майже одразу. Все починається з невеликого сухого кашлю, а через кілька днів буде слабкість, порушення сну і дуже висока температура, у дорослих - до 40 градусів. А найголовнішим симптомом кору є висип, але він з'явиться не відразу. Через 3-5 днів хворому стане краще. Але вже через день усі симптоми кору повернуться, але вже з висипом. У цей період може стати ще гірше, адже посилиться кашель і нежить. У деяких хворих з'являється головний  біль, який може спричинити навіть втрату свідомості.

Кір відносять до групи інфекційних захворювань, рівень яких регулюється засобами імунопрофілактики. Тільки проведення профілактичних щеплень може попередити виникнення захворювання. Інших засобів захисту немає! На даний час в Україні, як і в європейських країнах, використовується комбінована вакцина «Пріорикс» виробництва Бельгія, яка попереджає захворюваність не тільки на кір, а також епідемічний паротит (або «свинка») та краснуху. Вакцина в достатній кількості є в дитячих поліклініках міста, тому вкотре звертаюся до батьків, діти яких не щеплені, не нехтувати щепленнями.

 

 

Захистити організм від інфікування можливо тільки шляхом проведення щеплень, інших засобів профілактики кору немає! Тільки так можна зберегти здоров'я своїх дітей!

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Живи, Кобзарю, в пам’яті людській»: у Кременчуці нагородили кращих читців віршів Т.Шевченка. ФОТО 90 0
Музика, яка лікує і надихає: у Кременчук завітав відомий композитор Євген Хмара. ФОТОрепортаж 148 0
І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3875 2