Новини з 1996 року

Важка робота - гроші охороняти. День інкасатора

pplus 01 серпня 2020 10:05 102 0

Першого серпня відзначають своє професійне свято співробітники інкасаторських служб.

Традиція святкування Дня інкасатора бере свій початок з 1 серпня 1939 року - дня, коли при Держбанку СРСР була створена перша така служба.

Затребуваними такі фахівці стали в суспільстві ще наприкінці IX століття, коли люди зіткнулися з необхідністю перевезень цінностей, які накопичуються у них. І якщо спочатку охорону таких вантажів забезпечували знатні люди зі своїми численними охоронцями, то з моменту виникнення перших регулярних зборів-податків з'явилися і спеціальні люди, які охороняють транспортування таких вантажів.

Назва професії походить від італійського слова «incassare», що означає «класти в скриню», і сьогодні йдеться про охоронну доставку грошових коштів та інших цінностей за місцем призначення.

Економіка країн, що розвивається, постійно стикається з новими викликами в питанні перевезень і охорони коштовностей і грошей, тому разом зі зростанням кількості таких перевезень триватиме і розвиток цієї ризикованої, але актуальної для людства професії.

 

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя, причому воно повинно початися вже протягом години після народження і бути «на вимогу» дитини. Пляшок або пустушок слід уникати.

Грудне молоко - ідеальне харчування для новонароджених і немовлят. Воно дає немовлятам всі поживні речовини, необхідні для здорового розвитку, містить необхідні антитіла, які допомагають захистити немовлят від поширених дитячих хвороб, таких як діарея і пневмонія (дві основні причини дитячої смертності у всьому світі).

Грудне вигодовування також приносить користь і матерям, так як пов’язано з природним методом контролю над народжуваністю (98% захисту від небажаної вагітності в перші шість місяців після народження). Воно знижує ризик раку молочної залози і яєчників, діабету II типу і післяпологової депресії. Грудне вигодовування сприяє здоров’ю і мами, і малюка.

Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» в усьому світі проводиться, починаючи з 1 серпня. Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.

Проходить ця акція під егідою WABA - Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. Ця організація присвячує свою роботу захисту, освіті і підтримці цих прав. WABA працює в тісному співробітництві з ЮНІСЕФ.

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один зі стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення, в умовах втраченої традиції - годувати діток грудьми.

Різні організації, що підтримують традиційне природне грудне вигодовування проводять різні заходи для привернення уваги широкої громадськості до даної проблеми. Проводяться роз’яснювальні лекції для вагітних жінок, матерів-годувальниць, для персоналів пологових будинків та ін. За участю засобів масової інформації з’являються репортажі, замітки про користь і необхідність природного вигодовування.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 973 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1814 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 838 0