Новини з 1996 року

Візьми книгу та отримай пароль від WI-FI, - у дитячу бібліотеку заманюють учнів

Олександр Курилов 23 грудня 2016 13:35 1081 0

Кременчуцькі бібліотекарі, зокрема з міської дитячої бібліотеки, придумали, як їм заманити до себе читачів, зважаючи на те, що люди сьогодні читають не стільки друковані книги, як електронні.  Головна проблема, яку долають, -  засилля  цифрових гаджетів. І мова тут  -  люди забувають, що таке писати,  а не друкувати, потроху книги переводять у електронний формат.

Читайте також: Кременчужанка стала бібліотекарем року на Полтавщині

Але при цьому у місті повно бібліотек. Кому вони потрібні? Чи є там щось варте уваги?

Тепер бібліотекарі мають бути неабияк вигадливі. Заохотити до читання книги – це суцільна наука, вищий пілотаж, неабиякі зусилля, тепер усе непросто.

Як же бібліотекарі відвойовують увагу вибагливого сучасника? Долучаються усі доступні методи. Для цього навіть створено відділ реклами книги та видовищних масових заходів.   

Саме тому по дорозі до центральної ялинки, по вулиці Соборній, просто неможливо пройти байдужим мимо виставки у вітрині відділу Центральної бібліотечної системи міста. 

Вітрина бібліотеки є обличчям закладу, тому працівники використовують це як візитку і, прикрашаючи її, таким чином запрошують пересічних громадян зайти до світу друкованої книги.

Періодично тематика виставки змінюється, але незмінно приваблює своєю цікавістю. Цього разу виставлено роботи переможців виставки-конкурсу «Краса Божого світу», проведеного Всеукраїнським благодійним фондом  спільно з Централізованою бібліотечною системою для дітей.

До виставки долучилися  об’єднання дитячих та юнацьких клубів міста. Про це розповіли завідуюча відділом реклами книги та видовищних масових заходів  Інна Мірошниченко  та заступник директора по роботі з читачами ЦБС для дітей Марина Ващенко.

Читайте також: Центральна міська дитяча бібліотека проводить нову виставку

«До Великодня, до новорічних свят, до Дня Соборності, до Міжнародного дня рідної мови, до Всеукраїнського тижня дитячого читання, до Дня Перемоги -  завжди у нас нові виставки та масові заходи для кременчужан! Завжди яскраво, завжди цікаво», - розповіла пані Інна.

Просто так кременчужани у бібліотеку не ходили б, якби працівники не стрибали б вище можливого.

Ось вам і затишок, ось вам і цікаві розваги, і картинки, і виставки, і куточок для виходу в Інтернет, і прикраси, і приємне спілкування – тільки приходьте, тільки читайте живу книгу! Місце, де варто частіше бувати. Тут душа заспокоюється, думки стають чіткішими, побувавши раз, прийдеш знов.

Тут навіть є зона навчання та вільного доступу до WI-FI. Для заохочення до читання пароль надається, коли візьмеш книгу. А як інакше у реаліях сьогодення – корисний обмін!

Часто холод приходить на допомогу працівникам бібліотеки і змушує кременчужан з маленькими дітьми зайти погрітися до закладу. А привітні бібліотекарі не гаючи часу зацікавлюють дітлахів іграшками та привертають увагу батьків.

 Заступник директора Марина Ващенко зазначила: «Інтернет - це добре... але жива книга, живі ілюстрації - це непередавані відчуття. Тож запрошуємо усіх до світу книги!»

Марина Баніт

 

 

 

 

Теги: Освіта КременчукаКультура Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1489 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1560 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1483 0