Новини з 1996 року

Візерунки, що оживають на полотні. У Кременчуці відкрилася унікальна виставка ФОТО

Валерія Макряшина 02 березня 2019 16:00 758 0

У картинній галереї Наталії Юзефович відбулося відкриття персональної виставки декоративно-прикладного мистецтва "Візерунки, що оживають на полотні" за участю двох неймовірних майстринь – Наталії Роми та Ірини Намеко. 

Автором неймовірних вишиванок, вишитих вручну рушників, які прикрасили залу галереї, є Наталія Рома. Майстриня народилася в Кременчуці. В 1991 році закінчила Решетилівське училище художніх промислів, отримала диплом за фахом "вишивка вручну та на машині". Згодом Наталія працювала в цеху ручної вишивки на Решетилівській фабриці. Майстриня опанувала різні техніки вишивання – це прутик з настилом, зерновий вивід, лиштва, солов'їні вічка, курячі шкірки тощо. Однак найбільше їй до вподоби техніка, яка є традиційною на Полтавщині, – "білим по білому". 

 

 

Вишивання – доволі трудомісткий процес, який потребує неабиякого терпіння, скрупульозності та посидючості. І, мабуть, найскладніше в цьому мистецтві – вміння гаптувати білим по білому, адже цей різновид рукоділля, відомий також як полтавська вишивка, потребує особливої уважності й точності в прокладанні стібків. Зате яким розкішним виходить результат. 

Вишиванки неймовірної краси, автором яких є Наталія, дійсно урочисті та святкові, щедро діляться збереженим у них теплом рук талановитої майстрині…

Варто відмітити, що минулого року Наталія Рома зайняла перше місце на загальноміському конкурсі "Вишиваний Кременчук" у номінації "Краща авторська вишиванка" та здобула приз глядацьких симпатій. 

З метою популяризації вишивки Наталія Рома проводить майстер-класи, на яких кожен може спробувати себе в цьому виді народної творчості. У планах майстині - створювати сучасні вишиті вироби, взявши за основу зразки старовинних автентичних вишиванок. 

Ще одна майстриня, яка представила на виставці й свої чудові вишиті картини та українські вишиті сорочки, - Ірина Намейко. Її роботи дійсно неймовірні, кожна по своєму щось передає - енергетику, емоцію, настрій. Художньою вишивкою Ірина захоплюється вже дуже багато років. Незважаючи на те, що для майстрині це є хобі, в її доробку вже аж 40 картин. Жінка працює як у традиційній, так і в сучасній техніках. 

Особливо варто відмітити її вишиті картини за творами всесвітньо відомих художників, таких як Амедео Модільяні, Гу́става Клімта, Яна Вермера. Роботи Наталії настільки витончені й довершені, що лише придивившись зблизька, можна побачити, що це вишивка, а не живописні твори.

 

 

Виставка працюватиме у галереї за адресою: вул. Космічна, 9 до 31 березня.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись