Новини з 1996 року

Військових АТО прирівняють у правах до кременчуцьких чиновників? Квартирна програма «50 на 50»

Олександр Курилов 15 грудня 2017 12:34 766 0

У Кременчуці сьогодні – урочиста подія. Мова йде про вирішення питань з оформленням прав дитини з родини військового-учасника АТО. Урочиста – бо вирішення дитячого питання через мерію відкриває шлях військовому до отримання квартири.

Нову квартиру захисник України отримає за програмою 50 на 50, за умови якої кременчужанин сам профінансує половину всіх витрат на придбання нового житла.

Загалом, подія дуже добра й те, що міський та обласний бюджет фінансує половину вартості купівлі таких квартир, це нормально, але... Отримувач квартири купує її по договору іпотеки. А останнє означає, що за кредит в банку, який виділить кошти для купівлі, чоловік розраховуватиметься до 2036 року, хоча й може погасити його достроково.

З того, що оприлюднено на засіданні міськвиконкому, платити по іпотеці слід банку в розмірі 5700 гривень щомісяця, й десь після десяти років виплат ця сума зменшиться. Загалом, квартирне питання в цьому випадку важливе, але сума щомісячних виплат по цій іпотеці вражає. Слід зрозуміти, що банк видав цей кредит під немалі відсотки й комісію. Дай Бог, аби в людини вистачило коштів із банком розрахуватися.

Єдине, що в цій справі дивує, так це наступне. Відомо, що сусідами військового, який бере квартиру в будинку на провулку Героїв Бреста по іпотеці й за програмою 50 на 50, є наші чиновники міськвиконкому. Й житло ці люди отримували не за програмою 50 на 50 зі скаженими відсотками, а по програмі Молодіжного будівництва, де виплати набагато менші. Звідси й питання: чому так і чому пільгові умови в отриманні тих же квартир керівнику апарату міського голови Кременчука Світлані Піщиті дісталися, а людині, яка захищала Україну – ні.

Вочевидь, мова йде про необхідність створення рівних умов для всіх. Звідси - заклик до нашого мера Віталія Малецького:

- Пане Віталію, якщо ви зробили нормальні умови для однієї людини, то робіть, будь ласка, це й для інших! Інакше – це несправедливо.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 638 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1044 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1493 0