Новини з 1996 року

Військова служба за контрактом у Збройних Силах України – справа для справжніх чоловіків

Віктор Крук 02 грудня 2016 09:00 1483 0

Після звільнення протягом 2016 року військовослужбовців трьох останніх хвиль мобілізації Збройні Сили України потребують термінового поповнення. Керівництво країни взяло курс на комплектування армії контрактниками, які є більш мотивованими, дисциплінованими та професійними військовослужбовцями.

АТОвців чекають у військах

Найбільше у військових частинах зацікавленні у контрактниках, які вже мають бойовий досвід. Бійці, що сьогодні захищають Україну від ворога на Сході, сподіваються на повернення своїх побратимів, з якими було так багато пережито та пройдено. І чимало учасників АТО, перепочивши після року військової служби, повертаються туди, де їхня мужність, витримка, вміння та військова підготовка дійсно цінується і де вони сьогодні вкрай потрібні Вітчизні.

Для тих справжніх патріотів, хто не має бойового досвіду та військової спеціальності, але хоче у цей складний час захищати Україну, навчальні центри Збройних Сил проводять підготовку за обраною військовою спеціальністю. До речі, піти на контрактну військову службу можуть і призовники, які ще не служили в армії, замість проходження строкової служби. І багато юнаків сьогодні обирають для себе саме такий шлях у кар’єрі військового. До українського війська йде багато жінок. В армії сьогодні особливо потрібні ті з них, хто має спеціальності медиків та кухарів.

 

Умови прийняття на військову службу за контрактом

Підписати контракт на проходження військової служби можуть громадяни України віком від 18 років і до граничного терміну перебування у запасі. В умовах особливого періоду, в якому наразі знаходиться Україна, цей вік підвищили для  чоловіків до 60 років, а для жінок – до 50-ти. Дехто  може здивуватися таким термінам, проте автору довелося служити в зоні АТО з 59-річними офіцерами та сержантами, і хочу зазначити, що за своїм фізичним станом і психологічною стійкістю вони нічим не поступалися, а інколи виглядали краще значно молодших військовиків. Тому вік – це не завжди головне. Більше значення має стан здоров’я. Для підписання контракту потрібно пройти медкомісію для визначення придатності до проходження військової служби та перевірку на психологічну стійкість. 

Важливою умовою є і мотивація до військової служби. Адже це не просто заробіток грошей, як на звичайній роботі, а захист держави, українського народу, пов’язаний із ризиком для життя. Тому звертається увага на наявність ідейних і моральних цінностей та почуття патріотизму. 

У військах дуже цінуються ті кандидати, які мають необхідну для армійської служби цивільну професію – водії, механіки, зв’язківці, медики тощо.

Контракт можна укласти на строк від 6 місяців до 5 років

Ці строки встановлені законодавством України. З військовослужбовцями, прийнятими на посади рядового складу, контракт укладається на 3 роки, на посади сержантського складу – строком від 3 до 5 років. В особливий період, тобто в теперішній час, можна підписати контракт до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію. А з тими, хто вже служив під час особливого періоду (з березня 2014 року), можна підписувати контракт на 6 місяців. Такий короткостроковий контракт можуть підписати і військовослужбовці-строковики після 11 місяців служби.

Які саме документи необхідно зібрати кандидату на проходження військової служби за контрактом, можуть детально пояснити у військкоматі, де допоможуть з їх оформленням та нададуть список вакантних посад у різних військових частинах. 

Отримати консультацію з загальних питань можна також за телефоном 098 879 21 06.

Рівень грошового забезпечення, пільги та гарантії

Грошове забезпечення військовослужбовця залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації та вислуги років. На сьогоднішній час грошове забезпечення осіб рядового та сержантського складу становить від 7000 до 8500 грн. В Кабміні розглядається питання щодо значного підвищення цього рівня у 2017 році. Важливо зазначити, що це, так би мовити, «чиста» зарплата – військовослужбовці не сплачують податок на доходи фізичних осіб.

Окрім щомісячних виплат, один раз на рік надається матеріальна допомога на оздоровлення і додаткова допомога на вирішення соціально-побутових питань у розмірах місячного окладу грошового забезпечення кожна. У разі перебування в зоні проведення АТО виплачується додаткова грошова винагорода.

Військовослужбовці забезпечуються безоплатним харчуванням, проживанням та форменим одягом і взуттям за встановленими нормами. Варто зазначити, що наразі армія своєчасно та в повному обсязі забезпечується речовим майном - від шкарпеток до зимового одягу і взуття.

У відповідності до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» усі військовослужбовці мають право на щорічну основну відпустку терміном від 30 до 45 днів зі збереженням грошового забезпечення, безоплатну медичну допомогу та санаторно-курортне лікування у санаторіях Міноборони. Бажаючі можуть отримувати вищу освіту без відриву від проходження військової служби (заочна форма навчання). А право на пенсію для військових настає незалежно від віку за наявності 25 років вислуги або загального трудового стажу 25 років, з яких не менше 12,5 років становить військова служба.

Держава гарантує своїм захисникам гідні матеріальні умови та надійний соціальних захист. Військовослужбовці, які виконували завдання в зоні проведення АТО, отримують статус учасника бойових дій та користуються пільгами, передбаченими законодавством для цієї категорії осіб.

Отже, скаржитися на відсутність роботи з гідною зарплатою в Україні не варто. Вона є для тих, хто готовий служити народу України. Почесна, відповідальна і вкрай потрібна нашій країні.

Військова служба за контрактом у Збройних Силах України - справа для мужніх чоловіків та справжніх патріотів України.

УКРАЇНІ ПОТРІБНІ ЗАХИСНИКИ!

Нагадуємо телефон для довідок військкомату для бажаючих вступити до українського війська - 098 879 21 06.

Телефон «Гарячої лінії» Міноборони України – 0 800 500 051

Віктор КРУК

 

Теги: АТО

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 777 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 926 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1282 0