Новини з 1996 року

Війна за під'їзд. Що будують та хто орендує «приміщення» в будинку на Соборній?

Альбіна Козлова 06 лютого 2019 13:00 1239 1

Мешканці будинку вже протягом двох років борються з комерційною забудовою під’їзду

Учора, 5 лютого, Кременчук сколихнула чергова резонансна подія. Широкого розголосу набув конфлікт між мешканцями будинку № 5/9 по вул. Соборній та бригадою ремонтників, які зібралися будувати стіну всередині під'їзду начебто на законних підставах.

Такі зухвалі дії невідомих неабияк обурили жителів будинку, тож вони не лише викликали поліцію, а й не дали ремонтникам покласти бетонні блоки. Кажуть, подавали до суду скаргу на рішення виконавчого комітету Кременчуцької міськради щодо передачі частини під’їзду житлового будинку в оренду.

Яблуком розбрату стало таке собі «нежитлове приміщення» загальною площею 7,1 м кв., яке, згідно з технічним паспортом, ще у 2016 році мало бути відокремленим стіною від сходів. Документально дане «приміщення» вже давно перебуває в комунальній власності територіальної громади міста. Тому представник балансоутримувача будинку пан Бельченко вважає і будівництво, і рішення місцевої влади цілком законними.

Зазначимо, що будинок №5/9 по вулиці Соборній перебуває на балансі в КГЖЕП «Автозаводське», заступником директора якого був однопартієць депутата Олександра Яцини - підприємець Михайлик Сергій Олександрович. Саме він як уповноважена особа подавав запит про надання відповідними органами витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно у 2017 році, перед тим, як міська влада висловила намір передати це майно, тобто частину під’їзду в оренду.

А от технічну документацію на будинок розробляло ТОВ «БТІ М», яке, на думку мешканців житлового будинку, сфальсифікувало технічний паспорт об’єкта нерухомого майна, адже в технічній документації накреслена стіна, якої насправді немає.
І ця стіна необхідна для того, щоб «приміщення» дійсно стало приміщенням, яке можна здавати в оренду. Але звести її насправді, а не тільки на папері, як бачимо, виявилося не так легко.

Далі - цікавіше. На місце конфлікту інтересів власник «приміщення» не приїхав, натомість журналістам вдалося поспілкуватися з Сергієм, представником власника. За його словами, це «приміщення» невдовзі має стати входом у кафе. Також він зазначив, що власник має договір з мером Кременчука та справно платить оренду за ці 7 м кв., а тому має повне право використовувати орендовану площу.

Того дня конфлікт завершився викликом правоохоронців, бо мешканці будинку вирішили подати ще одну заяву. Цього разу - про підробку документів ТОВ «БТІ М».

Натомість журналісти «Програми Плюс» на цьому не зупинилися й вирішили знайти справжнього власника «приміщення». Виявилося, що ідея здати в оренду частину під’їзду в місцевих чиновників зародилася, певно, ще у 2016 році, бо наступного року «приміщення» вже було зареєстроване, а мерія вже намагалася здати його в оренду «для роздрібної торгівлі». І чиновникам це вдалося.

У серпні 2017 року цю площу передали в оренду на півроку якомусь Олександру Олександровичу Пастернаку. Зазначимо, що такий підприємець у Кременчуці на сьогодні взагалі не зареєстрований.

Що було потім з «приміщенням», тобто з січня по вересень 2018 року, журналістам встановити не вдалося.

Та, починаючи з 21 вересня 2018 року, частину під’їзду на Соборній орендує Роман Юрійович Жуков, якому начебто й потрібен «вхід» у кафе. Нагадуємо, те саме казав на місці пригоди й представник власника Сергій.
От тільки біда в тому, що, згідно з реєстрами відкритих даних, підприємець Жуков не займається закладами громадського харчування.

Він володіє та керує кількома фірмами, що спеціалізуються на дизайні й продажу предметів інтер’єру. За інформацією з відкритих джерел, одне з них - МП «Інтер’єр» пан Жуков у січні цього року передав повному тезці депутата Кременчуцької міськради Олександру Яцині.

Таким чином журналісти вже двічі помітили ймовірні зв’язки «під'їзних забудовників» з кременчуцьким депутатом. Але й це ще не все. Після уважного перегляду рішень Кременчуцького виконкому виявилося, що й сам Олександр Яцина орендує шматочок будинку №5/9 по вулиці Соборній. Мова про приміщення «під вхід до магазину» площею 8,5 метрів квадратних у тому ж будинку.

Зазначимо, що магазинів у цьому будинку, так само, як і під’їздів, небагато: один продає пиріжки, інший - сир. Крім того, в будинку знаходиться турагенція, охоронна фірма та студія інтер’єру.
Простий збіг чи спланований «поділ» нерухомості в Кременчуці провладними підприємцями - залишається тільки здогадуватися.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дима 07.02.2019 21:18

А ви що не знали - БТІ це вже давно гопники . Вони за грошики і раніше таке виробляли... То тепер й не таке можливо. Пастернак та Сєльдєрей єто вродє теж єврей.Євреї ...євреї ...кругом одні євреї.

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 937 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1765 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 806 0