Новини з 1996 року

В’язень сумління Олександр Мельник захищає свої конституційні права. Судовий позов проти міськради

Альбіна Козлова 07 грудня 2018 16:45 306 0

Сьогодні, 7 грудня, Автозаводський райсуд Кременчука мав розглянути позов директора ПТК «Візит» Олександра Мельника до міської ради Кременчука, мера Віталія Малецького про визнання неправомірних дій, які полягають у порушенні основоположних і конституційних прав людини. 

Нагадаємо, що директор  ПТК «Візит» позивається до Кременчуцької міської ради через рішення останньої «Про звернення депутатів Кременчуцької міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Вищої ради правосуддя України про звільнення з посади судді Київського районного суду міста Полтави Логвинової О.В.».

Цим депутатським рішенням Олександра Мельника було визнано винним без суду в скоєнні злочину, до якого він непричетний, і зроблено це через депутатське голосування в сесійній залі.

Проте судове засідання так і не відбулося через неявку мера та адвоката, який представляє інтереси місцевої влади. Як стало відомо, адвокат Руслан Ульянов захворів, тому не зміг з`явитися до судової зали.

Втім Ульянов не з`являвся на суди й раніше, тому адвокати Олександра Мельника просили суддю Кривич продовжити розгляд без нього.

Однак суддя не погодилася, посилаючись на те, що в разі його відсутності сторони не мають рівних можливостей представляти свої інтереси.

Тож судове засідання було перенесено на 10 січня 2019 року, на 9.00.

Читайте більше: Про тиск на правосуддя у Кременчуці, захист честі та гідності. Олександр Мельник проти мера Малецького

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись