Новини з 1996 року

В’язень сумління Мельник проти заступника голови облради Холода. Суд не став зупиняти розгляд позову

Олександр Курилов 23 жовтня 2018 15:00 995 0

У Крюківському районному суді сьогодні – розгляд справи щодо захисту честі, гідності й порушення презумпції невинуватості.

Позивач – керівник Кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Відповідач – заступник голови Полтавської обласної ради Євген Холод та обласна рада.

Предмет позову – Олександр Мельник, який сьогодні без жодних доказів і п’ятий рік поспіль перебуває під вартою, вимагає спростувати поширену чиновником Холодом та Полтавською обласною радою інформацію, що нібито він є замовником убивства екс-мера Кременчука Бабаєва та судді Лободенка.

Така інформація була поширена ще в липні 2017 року на сесії обласної ради, де за ініціативи чиновника-бізнесмена Холода приймалося рішення про відставку судді Логвинової, яка змінила утримання під вартою для затриманих у цій справі на домашній арешт.

Пояснення з цього приводу від Олександра Мельника – він  жодного разу не визнавав і не визнає себе винним у тому, в чому його обвинувачено.

«Я не винен, я не засуджений і жодного вироку з цього приводу немає. Висловлювання чиновника Холода з цього приводу є неприпустимим», - зазначив під час судового засідання керівник кременчуцької телекомпанії.

Суд не задовольнив зустрічне клопотання адвоката заступника голови облради – кременчуцького депутата Ульянова, який просив зупинити розгляд справи до винесення рішення судом у Гадячі, де розглядається сьогодні обвинувачення за фактом убивства екс-мера Кременчука та судді Лободенка.

Однак суддя Сьоря виніс ухвалу про затребування документів з цього приводу з Гадяцького суду й наступне засідання призначено на 27 листопада.

«Представник відповідачів (адвокат Ульянов) заявив клопотання про зупинення розгляду справи до закінчення розгляду кримінальної справи в Гадячі.

Як на мій погляд, воно не стосується нинішнього розгляду й немає ніяких перешкод у розгляді сьогоднішньої цивільної справи.

Причина такого висновку – одна: суд повинен оцінювати інформацію на момент її поширення, а на той момент, як і на сьогодні,  вироку не було, тому ніхто не може нікого називати винним», - так прокоментував сьогоднішнє судове засідання представник Олександра Мельника – адвокат Руслан Лазоренко.

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних  із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 265 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 366 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 505 0