Новини з 1996 року

В’язень сумління Мельник проти Полтавської облради й заступника голови Холода. Крюківський райсуд

Олександр Курилов 20 лютого 2018 17:57 370 0

У Крюківському районному суді сьогодні – незвичайний судовий процес.

Зміст засідання – Олександр Мельник, керівник телекомпанії «Візит», який четвертий рік знаходиться в Полтавському СІЗО без доказів своєї провини в злочині, через що розгляд триває і триває, вимагає в Полтавської  обласної ради спростування.

Мова про засідання депутатів Полтавської обласної ради, яке відбулося 14 липня 2017 року, й звернення, що було прийнято.

Саме звернення стосувалося погроз про звільнення з роботи судді Київського районного суду Логвінової, яка розглядала справу вбивства мера Бабаєва та судді Автозаводського суду Лободенка й відпустила Мельника під домашній арешт.

Тоді в депутатському зверненні  Олександра Мельника було названо замовником  убивства колишнього мера Кременчука Бабаєва й судді Автозаводського суду Лободенка.

І зрозуміло, що іншого варіанту у в’язня сумління Мельника, ніж захищатися, не було. Він і захищається, бо провина його не доведена  й нічим не доведена.

Тож позовна заява з цього приводу має назву «Про визнання незаконними дій, які полягають у порушенні основоположних і конституційних прав людини».

А головних вимог у позові – дві.

Перше – зобов’язати Полтавську обласну раду припинити порушення цивільних прав, які гарантовані Конституцією України і Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Друге - зобов’язати Полтавську обласну раду припинити втручання у діяльність судових органів під час розгляду кримінального провадження та не здійснювати тиск на судові органи шляхом поширення недостовірної інформації з порушенням презумпції невинуватості відносно Мельника Олександра Олексійовича, як у формі заяв, так і у формі прийняття рішень на сесії Полтавської обласної ради.

Слід додати, що захищати заступника голови Полтавської облради Євгена  Холода взявся депутат міськради Руслан Ульянов.

Він уже 13 березня буде викладати свої аргументи з приводу того, чому заступнику голови Полтавської облради Холоду порушувати конфлікт інтересів  (його родич позичив у родини Бабаєва 30 млн грн готівкою) й порушувати презумпцію невинуватості й Конституцію України можна.

13 березня інший судовий позов від Олександра  Мельника буде розглядати вже Автозаводський районний суд.

Однак відповідачем у цій справі є міськвиконком і мер Малецький.  

І мова в цьому позові про те ж саме – про звернення депутатів Кременчуцької міської ради, які без суду та слідства оголосили Олександра Мельника винним в організації вбивства екс-мера Бабаєва.

Як повідомлялося раніше, 2 вересня 2014 р. міліція оголосила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Кременчука Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих — керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся у Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них — керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину.

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня 2017 року ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвінову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами про звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.  

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих у прокуратуру для виправлення помилок, а далі теж оголосила про самовідвід у новому розгляді. 

Тепер ця справа розглядається вже в Полтавському районному суді. Четвертий рік засідань триває. 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись