Новини з 1996 року

В уряді заспокоїли: розмір субсидій не зменшиться, зміна відсотка платежу вводиться з 20.05.2020 року

Олександр Курилов 23 жовтня 2019 17:30 236 0

Міністерство соцполітики оприлюднило роз’яснення щодо підвищення відсотка платежу у формулі розрахунку розміру субсидій для квартиронаймачів.

Мова стосується останнього внесення змін у Постанову про призначення субсидій і пояснення таке.

«У неділю, 20 жовтня, Кабінет Міністрів України прийняв Постанову про спрощення умов призначення субсидій, у якій, серед іншого, закладено зміну відсотка платежу у формулі призначення субсидій: із 15% до 20%.
Пункт про збільшення субсидій вступає в дію з 1 травня 2020 року і не має жодного відношення до нинішнього опалювального сезону.
Субсидії в цьому опалювальному сезоні не будуть зменшені.

У бюджеті на 2020 рік міністерство заклало на це 47 628,6 млн грн. Цієї суми достатньо, щоб допомогти всім, хто потребує і звертається за цим видом допомоги!

Більше того, принцип розрахунку субсидій зовсім не змінився і визначається індивідуально: чим менші доходи домогосподарства, тим менша обов’язкова частка плати за комуналку, а отже, більший розмір субсидії.

Цей крок спрямований на посилення адресності та не вплине на найменш заможні категорії одержувачів субсидій.

При цьому зміна відсотка матиме наслідки для одержувачів із найвищими доходами, оскільки їх розмір субсидії зменшиться.

Вивільнені кошти будуть направлені на розширення програми допомоги малозабезпеченим сім’ям, які мають доходи менше прожиткового мінімуму. А це означає, що в дію вступає ще один принцип – адресність - переправити підтримку на тих, хто її справді потребує.

Наприклад, якщо в опалювальному сезоні 2018-2019 років середній розмір платежу від доходу сім’ї становив 9,78% (хоча у формулі показник дорівнював 15%), при цьому більше 40% сімей сплачували всього до 7% , а ще 30% - 10% доходу, тобто зміна у формулі з 15% до 20% не означає такий відсоток сплати.

При цьому середній відсоток платежу буде на рівні 13,5%. Формула працює і весь час програми субсидій працювала так, що чим менші доходи, тим більша допомога.
 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1231 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1875 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2366 0