Новини з 1996 року

В Україні змінилися вимоги до супермаркетів та магазинів

Валерія Макряшина 07 травня 2019 09:33 469 0

У новому ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” містяться обов’язкові вимоги щодо влаштування безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у торговельних залах супермаркетів, гіпермаркетів та інших магазинів продовольчих і непродовольчих товарів.

Нові норми вступили в дію з 1 квітня цього року.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“Сьогодні багато супермаркетів та інших різних магазинів, на жаль, усе ще залишаються недоступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення - не у всіх є безбар’єрний доступ до будівлі, полиці з продуктами чи іншими товарами зависокі, проїзди завузькі, цінники погано читаються. Так не має бути й не буде! Тому що в новому ДБН щодо інклюзивності тепер введені чіткі вимоги щодо влаштування безбар’єрного простору в цих громадських закладах. Ці вимоги мають обов’язково бути дотримані при проектуванні нових або реконструкції діючих супермаркетів та інших магазинів і діють уже з 1 квітня”, - написав він.

Згідно з ДБН, будівлі супермаркетів та інших магазинів повинні обов’язково мати безперешкодний доступ як зовні, так і всередині.

Полиці в торговельних залах і каси мають облаштовуватися в зручний спосіб для всіх, зокрема для людей з інвалідністю, які пересуваються на візках. Те саме стосується і проходів/проїздів. Їх мінімальна ширина має складати не менше 0,9 - 1 м.

Інформація про розташування торговельних залів та секцій, асортименту товарів і цінників має контрастно виділятися та мати доступну візуальну форму для людей з порушеннями зору. А для людей з порушеннями слуху важлива інформація має дублюватися текстами.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 885 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1681 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 766 0