Новини з 1996 року

В Україні закінчився мораторій на перевірку бізнесу: що це означає

Ксенія Омельченко 03 січня 2019 15:05 344 0

В Україні з 1 січня втратив чинність мораторій на перевірки малого і середнього бізнесу, який уперше ввели у 2014 році. Про це йдеться у відповідному законі, пише Мінфін.

З початку 2019 року відновлюються планові перевірки, відповідно до закону про державний нагляд і контроль, який передбачає публікацію всіх планових заходів.


Що це означає?

Інспекційні органи тепер будуть фокусуватися на прозорій оцінці суб’єктів господарювання та попередженні податкових ризиків, а бізнес знатиме, коли й чому до нього прийде інспектор.

Запущено портал inspections.gov.ua, який має полегшити онлайн-взаємодію держави та бізнесу. До роботи вже долучилися 26 інспекційних органів з 33 та відкрили інформацію щодо своїх перевірок. В єдиній системі опубліковано близько 250 тисяч планів і приблизно 48 тисяч результатів уже проведених перевірок.

ДФС сформувала план-графік документальних перевірок на 2019 рік. У нього включено майже 5 тисяч суб’єктів господарювання (СГ). Зокрема, мова йде про:

- 132 СГ металургійної галузі із загальним обсягом доходів 155,6 млрд грн, що складає 31% загального обсягу доходів галузі «металургійне виробництво» та 19% - «виробництво готових металевих виробів»,  а також 92 СГ з обсягами 12,9 млрд грн, що здійснюють діяльність у металургійній галузі, але декларують інший вид діяльності. Крім того, до плану відібрано 153 їх контрагенти.

- 45 СГ фармацевтичної галузі із загальним обсягом доходів 76,3 млрд грн, що складає 52% загального обсягу доходів галузі «виробництво фармацевтичних препаратiв i матерiалiв» та 44% «оптової торгівлі фармацевтичними товарами». Крім того, до плану відібрано 109 їх контрагентів.

- 16 СГ сфери торгівлі побутовими приладами із загальним обсягом доходів 19,4 млрд грн, що складає 43,6% загального обсягу доходів галузі «оптова торгівля побутовими електротоварами й електронною апаратурою», та 15 СГ з обсягами 1,9 млрд грн, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі побутовими приладами та декларують інший вид діяльності. Крім того, до плану відібрано 71 їх контрагент.

- 179 СГ торгівлі пальним із загальним обсягом доходів 129,9 млрд грн, що складає 45,4% загального обсягу доходів галузі «роздрібна торгівля пальним» та 18,2% - «оптова торгiвля твердим, рiдким, газоподiбним паливом i подiбними продуктами». Крім того, до плану відібрано 663 їх контрагенти.

Також до плану-графіка включено для проведення перевірок 173 фінансових установи та представництва нерезидентів.

Для контролю дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи на І квартал 2019 року відібрано 28 суб’єктів господарювання, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність.

У системі також оприлюднено план комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік.

За назвою суб’єкта господарювання вказано ступінь ризику від здійснення діяльності, дату початку та закінчення перевірки, підставу та орган, що здійснюватиме її.

Зазначимо, що, крім заводів та великих підприємств, до перевірок слід готуватися і комунальним підприємствам та лікарням Кременчука.

Нагадаємо, що мораторій на перевірки малого і середнього бізнесу вперше ввели в серпні 2014 року. Однак його продовжили ще у 2017 та 2018 роках.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись