Новини з 1996 року

В Україні заборонили небезпечну для здоров'я пальмову олію. Нардеп Шаповалов не голосував

Валерія Макряшина 16 травня 2018 09:55 1061 0

Верховна Рада України прийняла законопроект № 3871, який передбачає заборону використання пальмової олоії у виробництві харчових продуктів.

За це проголосували 233 народних депутатів при необхідному мінімумі 226 голосів.

Відзначається, що в Адміністративному кодексі пропонують передбачити штрафи за виробництво та введення в обіг харчових продуктів з вмістом пальмової олії - від 340-1700 грн, а за повторне порушення протягом року - 1700-3400 грн.

Відомо, що протягом дев'яти місяців 2016-2017 Україна імпортувала 145,7 тисячі тонн пальмової олії проти 136,2 тисячі тонн роком раніше.

Чим небезпечна пальмова олія?

Вона та її жирні кислоти можуть підвищувати рівень холестерину в крові і провокувати розвиток атеросклерозу, тромбозу судин, захворювань серця, ожиріння, що й робить пальмову олію шкідливим продуктом у харчуванні людини.

Однак її широко застосовують в Україні при виробництві харчових продуктів, зокрема, молочної продукції і кондитерських виробів замість дорогого масла, що призводить до здешевлення виробництва.

Варто зазначити, що народні депутати від Кременчука Костянтин Жеваго та Юрій Шаповалов за даний законопроект не голосували. До речі, останній на момент прийняття змін був присутній у Раді.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 317 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 677 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 532 0