Новини з 1996 року

В Україні за купівлю електромобіля можуть доплачувати

Віктор Крук 23 липня 2016 11:20 644 0

Українці зможуть компенсувати частину витрат на придбання електромобіля за рахунок сплачених податків, якщо народні депутати затвердять законопроект №4033а, зареєстрований у парламенті 19 липня. Про це пише autocentre.ua.

Проект Закону «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (щодо стимулювання ринку електромобілів)» передбачає скасування акцизного податку на ввезення електромобілів (на сьогодні він становить 109 євро за одиницю), а також надання податкової пільги на купівлю одного електромобіля до 1 січня 2020 року.

У тексті законопроекту йдеться, що тимчасово, до 1 січня 2020 року, кожен громадянин України під час купівлі одного електромобіля зможе скористатись податковою пільгою у розмірі сплачених ним за рік податків. Причому не важливо, який електромобіль купуватиме українець – новий чи той, що був у вжитку. Головне, що ця пільга має поширюватися на транспортні засоби, вперше зареєстровані в нашій державі.
Отже, якщо українець, який чесно декларує свої доходи та сплачує податки, ввезе собі електромобіль з-за кордону, він зможе собі компенсувати до 16% вартості авто, а це вже сума, яка наближує вартість електричного легковика до звичайного, з двигуном внутрішнього згоряння.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться: «В усьому світі для покупців електромобілів створюють різноманітні преференції: податкові пільги, компенсації вартості авто, безкоштовні паркінги тощо. Наприклад, у Китаї покупець отримує компенсацію в розмірі близько 35% від вартості авто, а в США така «знижка» становить 25%. У деяких країнах – Португалії, Іспанії, Франції, Ірландії та інших – уряд виплачує субсидію в розмірі від 5 000 до 7 000 євро (залежно від моделі) кожному покупцеві. В інших країнах (Великій Британії, Данії, Німеччині) прямих субсидій на придбання електромобілів немає, але всіх покупців звільняють від сплати транспортного податку на певний термін (до 5 років) або від збору під час реєстрації».

Автор законопроекту вважає, що такий метод стимулювання ввезення в Україну електромобілів сприятиме їх популяризації. А це дасть змогу значно зменшити споживання імпортного палива для автотранспорту. На думку автора законопроекту, «за підрахунками експертів, якщо перевести 10% ринку автомобілів на електротягу, то розмір щорічного зменшення імпорту енергоносіїв становитиме від 1,8 млрд дол. США».

Таким чином, «ухвалення цього законопроекту сприятиме зменшенню використання іноземних енергоносіїв, зниженню енергетичної залежності України від зовнішніх партнерів, створить умови для стабілізації екологічної ситуації в країні та надасть змогу Україні залучити додаткові кошти на екологічні проекти завдяки Паризьким кліматичним угодам», – йдеться у пояснювальній записці.

Теги: 2832

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуцькій бібліотеці пригощали гарячим глінтвейном. ФОТО 718 0
Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 775 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 961 0