Новини з 1996 року

В Україні відзначають День української писемності та мови

Валерія Макряшина 09 листопад 2019 12:15 314 0

В Україні щорічно 9 листопада відзначається День української писемності та мови. Православні християни ж у цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Про свято, історію та традиції Дня української мови повідомляє Обозреватель.

День української писемності та мови був встановлений 1997 року указом президента України Леоніда Кучми на підтримку “ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства”.

Свято було приурочено пам’яті українського літописця, преподобного Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Нестор Літописець був київським літописцем і письменником-агіографом. Він також є автором житія святих князів Бориса і Гліба та Феодосія Печерського.

За різними версіями, Нестор є упорядником або ж автором “Повісті минулих літ”. Помер і похований у Києво-Печерській лаврі.

У День української писемності та мови традиційно покладають квіти до пам’ятника Несторові Літописцю.

Із 2000 року в цей день у прямому ефірі “Українського радіо” транслюють “Диктант національної єдності”, який може написати кожен бажаючий.

Також під час свята стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Щороку кількість учасників сягає понад 5 мільйонів із 20 країн світу.

Цього дня також відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які видають україномовну літературу, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1265 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1927 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2464 0