Новини з 1996 року

В Україні триває призовна кампанія. За ухилення загрожують штрафи та умовний термін

Валерія Макряшина 31 жовтня 2017 10:25 1970 0

В Україні триває осінній призов - в армію призивають усіх придатних за станом здоров'я чоловіків від 20 до 27 років. Юнаків 18-19 років теж викличуть у військкомат, проте видадуть повістку тільки за їхньою згодою. Як і в минулому році, терміни служби не змінюються: 12 місяців будуть служити чоловіки з вищою освітою і 18 - без такої.

Повістки отримають більше 10 тисяч українців

Призовна кампанія в Україні проводиться у два етапи: навесні і восени. Весняний призов пройшов з 1 квітня по 31 травня - 14 тис. чоловік. Осінній призов розпочався 5 жовтня і закінчиться 30 листопада - за цей період повинні призвати 10 460 українців.

Повістки приходять чоловікам призовного віку - 20-27 років без права на відстрочку, судимості і проблем зі здоров'ям. Українцям з вищою освітою доведеться відслужити 12 місяців, без такої - 18.

На підготовку і проведення призову держава виділяє призовникам одноразову допомогу 3200 грн. + 93 грн.

Нагадаємо, у кінці травня цього року міністр оборони Степан Полторак підписав наказ про призов на 18 місяців офіцерів запасу до Збройних сили України - йшлося про чоловіків до 43 років, що мають військову підготовку в навчальних закладах (ступінь не нижче бакалавра), але які не проходили військової служби. Призов офіцерів запасу пройшов влітку, зараз у ЗСУ говорять, що поки інформації про осінній призов офіцерів запасу немає.

Коли можуть не призивати:

Сімейні обставини. Якщо призовник доглядає за непрацездатними родичами, якщо дружина - інвалід або дитина - інвалід; якщо дружина вагітна. Якщо є двоє і більше дітей або дитина до трьох років. Також не призвуть чоловіка, який виховує дитину сам.

Стан здоров'я. Якщо медкомісія визнала непридатним.

Навчання - інтернатура, аспірантура, докторантура. Також мають право на відстрочку чоловіки у віці до 21 року, які отримують освіту за денною формою навчання.

Професійна діяльність - священнослужителі; кандидати (доктора) наук, які працюють за фахом; педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів з повною вищою освітою; медичні працівники в сільській місцевості; сільські, селищні, міські голови - на термін виконання ними повноважень; поліцейські - на увесь період служби.

Не підлягають призову підозрювані у кримінальних злочинах.

Якщо призовник не з'явився 

Днями поліція з представниками військового комісаріату затримали і відвезли з київського нічного клубу у військкомат 32 чоловіків. 15 з них ухилялися від строкової служби.

Якщо призовник не з'явився в зазначений час і місце або не повідомив у комісаріат про зміну місця проживання, законом передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність:

Неявка у військкомат без поважних причин - штраф 85-119 грн.

Повторне порушення протягом року збільшує штраф до 170-255 грн.

Ухилення від призову карається обмеженням волі на строк до трьох років умовно.

Поліція може допомагати військкоматам ловити тих, хто ухиляється. Однак спочатку комісаріати повинні відправити повістку призовнику, потім направити його на медогляд для визнання придатності. Потім призовник отримує повістку для направлення до військової частини. Якщо призовник ухиляється, військкомат може відправити матеріали для внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР).

 

Джерело: "Сегодня"

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2608 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3069 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3510 0