Новини з 1996 року

В Україні створили калькулятор для перевірки боргів за газ у субсидіантів

Іона Харченко 25 липня 2019 16:35 355 0

Експерти ГазПравди створили калькулятор, за  допомогою якого споживачі газу зможуть порахувати коректність списання залишків субсидій після завершення опалювального сезону. Цей допоміжний засіб стане у нагоді тим субсидіантам, які замість невикористаних коштів субсидії наприкінці опалювального сезону отримали борги.

В калькулятор потрібно внести дані з рахунків за газ про нараховане споживання, призначену субсидію та сплачені кошти. Використавши калькулятор, субсидіанти зможуть перевірити, чи не призначили їм до списання більшу суму грошей, ніж це передбачено нормами. Зараз часто виникають ситуації, коли облгаззбути не застосували відповідний порядок перерахунку коштів і у певних споживачів утворилися значно більші борги, ніж це передбачено діючим законодавством.

У разі, якщо виявиться, що борг у платіжці вищий за підрахований в онлайн-калькуляторі, варто звернутися в облгаззбут з претензією та вимагати коректного перерахунку боргу.

Разом з тим, експерти ГазПравди наголошують: сама процедура списання зекономлених коштів є дискримінаційною по відношенню до субсидіантів, які підпали під монетизовану субсидію та економно використовували газ.

Варто нагадати, що цього опалювального сезону фактично діяли дві схеми призначення субсидій. Одну з них потрібно назвати монетизованою іншу псевдомонетизованою.

Люди, яким призначили монетизовану субсидію, до лютого 2019 року не отримували кошти на руки, їх у безготівковій формі держава напряму перераховувала надавачам послуг. З березня 2019 року субсидії видавалися людям готівкою або ж зараховувалися на їх банківські рахунки.

Люди, яким було призначено псевдомонетизовану субсидію, отримали право на допомогу від держави у сплаті рахунків за комунальні послуги тільки з 1 січня 2019 року. Кошти вони на руки не отримували. Натомість, субсидії зараховувалися на особисті рахунки цих споживачів в Ощадбанку. Призначені субсидії з особових рахунків потрапляли на рахунки надавачів послуг.

Коли опалювальний сезон закінчився, субсидіанти, яким була призначена псевдомонетизована субсидія і які економно використовували енергоресурси, отримали залишки коштів у власне користування. Натомість, люди, яким було призначено монетизовану субсидію і які економно використовували енергоресурси, замість залишків коштів отримали борги.

Для того, щоб виправити ситуацію, вже підготовлена низка пропозицій щодо змін у постанови Кабміну, що регламентують нарахування субсидій.

Наразі пропонується внести такі доповнення:

– повертати до держбюджети тільки невикористану субсидію, яка надавалася на опалювальний сезон 2018-2019 у не грошовій формі;

– невикористані кошти при споживанні газу та електроенергії в опалювальному сезоні 2018-2019 повертати домогосподарствам;

– дані про невикористану субсидію до 1 вересня 2019 року в структурні підрозділи соцзахисту має подати виконавець послуги;

– громадяни мають отримати від соцзахисту інформацію про наявну економію до 1 жовтня 2019 року;

– громадяни до 1 листопада 2019 року мають подати заяву до структурних підрозділів соцзахисту заява про бажання отримати зекономлені кошти;

– до 31 грудня громадяни мають отримати зекономлені кошти на власний банківський рахунок чи через Укрпошту.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 203 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 572 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 709 0