Новини з 1996 року

В Україні штрафуватимуть за перевезення дитини без автокрісла

Іона Харченко 22 березня 2019 09:55 281 0

У Верховній Раді подали законопроект про нові штрафи за порушення на дорогах. Так за перевезення дитини без автокрісла штрафуватимуть на 510 гривень.

У більшості країн Європи паски безпеки та дитячі автокрісла є обов’язковими, але Україна продовжує ними нехтувати, незважаючи на те, що вони – основа виживання під час дорожньо-транспортної пригоди.

Тож в Україні планують істотно збільшити штрафи для водіїв. Відповідні законопроекти вже подали до Верховної Ради. Про це повідомляє «Життя. Українська правда».

Один законопроект стосується порушення правил користування пасками безпеки та мотошоломами.

Можливий розмір штрафу - 510 гривень (30 неоподаткованих мінімумів).

Зараз штраф становить 51 гривню (10 неоподаткованих мінімумів).

А ось другий законопроект стосується введення в кодекс «Про адміністративні правопорушення» нового штрафу – за порушення правил перевезення дітей. Ідеться про автокрісла.

Можливий розмір штрафу - також 510 гривень.

Якщо ж водій знову порушить це правило, то штраф становитиме 850 гривень (50 неоподатковуваних мінімумів доходів).

Нагадуємо, дітей віком до 12 років і зростом до 145 сантиметрів заборонено перевозити в машині без використання спеціальних засобів, які дозволять пристебнути дитину пасками безпеки.

«Відсутність законодавчої норми щодо відповідальності за порушення правил перевезення дітей призводить до їх вибіркового використання.

Відсутність штрафу за це правопорушення створює в суспільстві уявлення, що порушення цих норм є чимось дріб'язковим та несуттєвим.

Це призводить до масового ігнорування встановлених правил перевезення дітей, а особливо - до ігнорування в користуванні автокріслами, хоча наслідком може стати загибель дитини», – йдеться в пояснювальній записці законопроекту.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись