Новини з 1996 року

В Україні розпочався призов на строкову службу - з Кременчука планують призвати 83 юнака

Віктор Крук 05 травня 2016 12:08 727 0

Сьогодні, 5 травня, в Україні розпочався весняний призов на військову службу, який продовжиться до 30 червня.

Відповідно до Указу Президента України №122 від 29.03.2016 року на строкову військову службу буде призвано 16 615 українців. З них у Збройних силах України проходитимуть службу 8 015 юнаків, у Нацгвардії і Держприкордонслужбі — по 4 000 осіб та у Держспецслужбі - 600 чоловік.
У зв’язку з тим, що минулого року призовний вік в Україні збільшено з 18 до 20 років, наразі призиваються придатні за станом здоров'я до військової служби чоловіки, які не мають права на звільнення або відстрочку від призову, і яким до дня відправлення у військові частини вже виповнилося 20 років, але які ще не досягли 27-річного віку.
За повідомленням представника Кременчуцького об’єднаного міського військкомату майора Вадима Мушиманського, перша відправка кременчужан у війська відбудеться 16-го травня. Дати наступних відправок наразі уточнюються. До дня відправки призовники мають пройти медичний огляд, співбесіди та психологічне вивчення, в ході яких буде визначено, де саме вони проходитимуть військову службу. Всього з Кременчука та району планується призвати 83 юнаків. З них у Збройні сили України направлять 67, у Держприкордонслужбу – 10, в Нацгвардію – 5 осіб, а одного - у Держспецслужбу. Принаймні такі плани у військкоматі є на сьогодні, проте цифри і дати можуть уточнюватися.
Служитимуть призовники 1,5 року, а ті, хто мають вищу освіту, - рік. На відміну від контрактників та мобілізованих, строковики не будуть проходити військову службу у зоні проведення Антитерористичної операції.
Нагадаємо, що призов на строкову службу в Україні було вирішено відновити в 2015 році. Останній перед цим призов відбувся восени 2013 року і очікувалося, що українська армія перейде на контрактну основу. Однак війна на Донбасі внесла корективи у ці плани. Цьогоріч на весняну призовну кампанію передбачено витратити 54,3 млн грн.
Зазначимо, що ухилення від призову на строкову військову службу карається обмеженням волі на строк до трьох років. Порушення призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган відомостей караються штрафом від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 - 119 грн.), а при повторному протягом року порушенні - штраф збільшується до 170 - 255 грн.

 

Теги: 2347призовКременчуцький ОМВК

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись