Новини з 1996 року

В Україні МОЗ запускає проект з попередження опіків у дітей - 10 тисяч випадків на рік

Марина Баніт 17 квітня 2018 09:34 322 0

МОЗ запускає проект з попередження опіків у дітей.

Українських лікарів та батьків по всій країні вчитимуть правилам безпеки та наданню першої допомоги при опіках.

Цей проект уже діє у Львівській області з 2012 року. Його мета - допомогти батькам у запобіганні опіків  малюків.

Спершу тренери проводять навчання медичних працівників, які потім передають свої знання батькам у поліклініках, дитсадочках, жіночих консультаціях тощо.

Передусім батьків навчатимуть:

основам дитячої фізіології;

основним правилам запобігання дитячих опіків;

ступеням важкості опіків;

базовим навичкам надання першої невідкладної допомоги при опіковій травмі тощо.

Опікові травми займають перше місце серед усіх видів дитячого травматизму. Значна кількість опіків трапляється саме в дитячому віці. Понад 30% усіх опіків діти отримують у віці до 5 років, адже в цьому віці малюки активно досліджують навколишній світ. 58% побутових опіків трапляються внаслідок необачного поводження з гарячою рідиною та гарячими поверхнями (праска, плита, духова шафа тощо).

Аналіз статистичних показників, зібраних в Україні протягом 10 років (2007-2016 рр.), свідчить, що кількість опікових травм серед дітей віком 0-14 років залишається стабільно високою та коливається від 6,8 до 9,7 тисяч випадків на рік.

Завдання батьків - оберігати дитину, не допускати, щоб щось трапилося, а якщо вже трапилося - знати, як надати правильну допомогу. Водночас не всі  знають, що робити для запобігання та надання першої невідкладної допомоги при отриманні опіків. З метою підвищення обізнаності й запускається проект «Проти опіків».

З 2016 року практично в  кожній медичній установі Львова та області було призначено відповідальних за реалізацію проекту осіб, які проходили тренінги, отримували розроблені лекції, буклети тощо. Для батьків проводилися заходи на вулицях міста, де вони в умовах імпровізованих кухонь мали змогу обіграти ситуації, в яких діти найчастіше обпікаються, інформаційні матеріали були розміщені в громадському транспорті, у вагонах Львівської залізниці по області.

З метою розширення проекту на інші області була проведена селекторна нарада з областями за участю Геннадія Фузайлова, професора Гарвардської медичної школи й лікаря бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись