Новини з 1996 року

В Україні людей з інвалідністю на візках хочуть прирівняти до велосипедистів

Валерія Макряшина 22 січня 2018 12:17 562 0

Уряд пропонує захистити право маломобільних груп населення на безпечний рух. Для цих цілей Кабінет Міністрів розробив і подав на розгляд Верховної Ради законопроект №7486, яким фактично прирівняв візочників до велосипедистів.

Документ передбачає, що особи, які пересуваються на "кріслах колісних", повинні стати повноцінними учасниками дорожнього руху з дещо розширеними правами велосипедистів.

Зокрема, їм буде дозволено законно пересуватися по правій крайній смузі й по узбіччях доріг у попутному напрямку, а також по тротуарах і велосипедних, пішохідних доріжках зі швидкістю пішохода. 

При цьому власник коляски зобов'язаний буде забезпечити справність свого транспортного засобу і обладнати його світловідбивачами. А в разі руху в темну пору доби - ще й світловими приладами - фарами і «габаритами». Однак рух по дорогах державного значення для них, як і для велосипедистів та гужового транспорту, буде заборонений.

Кабмін також пропопнує людям з інвалідністю на колясках заборонити перевозити вантажі, що заважають керуванню, рухатися з причепом і перевозити пасажирів. При цьому водіям автомобілів слід вживати всіх можливих заходів, аби забезпечити їм безпеку. У цьому контексті уряд пропонує автомобілістам прирівняти їх до дітей, людей похилого віку або велосипедистів.

У пояснювальній записці до документа автори проекту вказують, що прийняття закону необхідне для імплементації європейських норм, згідно з якими інвалідів наділили правом рухатися по проїжджій частині ще в 1971 році.

 

Читайте також: термін "інвалід" виключили з українського законодавства

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 178 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 271 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 438 0