Новини з 1996 року

В цю середу нагороджуватимуть переможців Конкурсу молодих журналістів пам'яті Вадима Бойка

Андрій Михайленко 15 травня 2017 08:59 839 0

17 травня,  о 12.00, у першому корпусі Кременчуцького національного університету, в аудиторії №1121 (що має назву аудиторія ім.В.Вернадського) відбудеться підведення підсумків та нагородження переможців Конкурсу молодих журналістів пам'яті Вадима Бойка.

Про це повідомляють представники медіа-центру «Репортер» та Кременчуцького центру позашкільної освіти.

Одночасно відбудеться презентація книги доцента кафедри теорії, історії держави та права КрНУ Олександра Уріна «Народження та гартування демократії у Кременчуці під час боротьби за незалежність України», в якій чимало сторінок присвячено історії міста, пов’язаної з життям та діяльністю Вадима Бойка.

Автор книги – відомий політичний діяч, депутат кількох скликань Кременчуцької міської ради, у 90-ті був довіреною особою Вадима Бойка під час виборів народних депутатів України.

На презентацію також запрошуються усі, хто пам’ятає Вадима Бойка, був учасником оксамитової революції в боротьбі за незалежність України.

Як відомо, цього року виповнюється 25 років із дня трагічної загибелі Вадима Бойка. Досі не знайдено його вбивць. Слідство було закрито за формальними формулюваннями про побутову причину трагедії. Мовляв, вибухнув телевізор. Хоча експерти відзначають чимало протиріч під час розслідування та небажання тодішньої влади розкрити правду про загибель журналіста.

Вадим Бойко проводив чимало гучних журналістських розслідувань стосовно зловживань влади, він першим із тележурналістів порушив питання неприпустимості закритого режиму історичного комплексу "Межигір’я”, займався розслідуванням корупційних схем при друкуванні української валюти, цікавився питанням, куди поділися мільярди радянських карбованців, так зване «золото партії», що належали компартії України після заборони КПРС у 1991 році.

Завдяки принциповій позиції Вадима Бойка та його колег країна змогла побачити правду про події в Литві при спробі штурму Вільнюського телецентру (що дуже нагадують нинішні провокації під час окупації частини Донбасу), про життя людей, що відмовилися їхати з Чорнобильської зони, про перепоховання в Україні поета-дисидента Василя Стуса та багато інших гострих розслідувань.

Вшановуючи пам’ять Вадима Бойка, у місті щорічно проводиться Конкурс молодих журналістів.

Цього року підсумки конкурсу будуть озвучені одночасно з презентацією книги. Переможців у кількох номінаціях назвуть громадські організації, а також журналісти кременчуцьких ЗМІ.

Уперше цього року, окрім газетних жанрів, учасники подавали аудіо- та відеосюжети.

 

 

Теги: Життя КременчукаЗМІ Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2374 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2404 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3638 0