Новини з 1996 року

В центрі Кременчука триває велике незаконне будівництво, або Як знищується міська історія?

Олександр Курилов 16 липня 2020 17:15 1446 0

У Кременчуці сьогодні - черговий великий будівельний скандал.

Його зміст - в центрі міста триває велике незаконне будівництво, коли замість потрібної кременчужанам інфраструктури будується елітне житло для обраних.

Голова громадської організації «Комітет захисту конституційних прав громадян «Вибір» Людмила Шаповалова сьогодні запросила репортерів міських ЗМІ на будівництво багатоповерхового будинку в центрі міста.

Мова про будівництво у дворі будинку №26/37 на вулиці Соборній.

Тут колись стояла одна з історичних двоповерхових  будівель нашого міста, в який розташовувався дошкільний заклад.

Згодом цей дитячий садок розформували, а приміщення, в якому він розташовувався, – продали.

Тепер же цю будівлю, вік якої ніяк не менше 100 років, – практично знесли. Натомість на цьому місці фірма «Європабуд», керівник - підприємець Моцарь, зводить багатоповерховий будинок з підземним паркінгом.

А найбільш скандальне в цьому будівництві – воно незаконне. У забудовника - фірми «Європабуд» немає дозволу на будівництво, хоч у відповідності до Закону такий дозвіл має бути.

Й це не просто слова, але пояснення того, що відбувається на цій ділянці від чиновників Полтавської обласної адміністрації, які пишуть, що дозвіл на будівництво має бути обов’язково.

Але ніяких документів хоч дозвільного, хоч декларативного характеру за орієнтовними адресами вул. Шевченка, 33,35 ніхто не отримував і їх нікому не видавали.

Далі ж просто пояснення керівника громадської організації «Вибір» Людмили Шаповалової на все це.

«Тут у нашому дворі мав би бути басейн, мав бути спортивний комплекс та дитячий майданчик.

Натомість у нас є бруд, пилюка, сміття, яке валяється під будинком, й незаконне будівництво»,- зазначає керівник правозахисної організації.

Далі ж просто питання до наших чиновників – при тому, що у нас є ціла купа відповідальних осіб в мерії, які повинні опікуватися, щоб такого не було й окремо – за всім цим стежить архітектурно-будівельна інспекція, чому у місті порушується закон?

Врешті-решт, де ті, хто має все контролювати й де головний архітектор Кременчука Волощенко й чому вона нічого не бачить?

Останнє – про нашу міську історію.

У Кременчуці не так багато історичних будівель, які пережили спочатку Другу світову війну, а потім соціалістичну перебудову всього під час переходу на типові хрущовки.

Будівля колишнього дошкільного закладу в центрі Кременчука була однією з тих, хто пережив все. От тільки руйнівників кременчуцької історії їй пережити не вдалося.

На фото – все, що залишилось від історичної будівлі в центрі міста. Додаткові фото – просто типовий двір у центрі Кременчука.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1736 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1816 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1733 0