Новини з 1996 року

Віце-мера Кременчука доставлять у суд поліцейські примусово

Юлія Билина 01 березня 2016 14:40 1152 0

Руслана Проценка, якого прокуратура обвинувачує в корупційних діяннях, доставлять примусово на засідання суду.

Доставити заступника міського голови Руслана Проценко до Автозаводського райсуду міста у супроводі співробітників поліції на 14.00 15 березня. Таке рішення щойно прийняла  суддя Автозаводського райсуду Оксана Пальчик, задовольнивши клопотання прокурора. Рішення оскарженню не підлягає.

Привести до суду чиновника, якого підозрюють у корупційних діяннях, суддя вирішила після того, як віце-мер чотири рази не з'являвся до судової зали. Сьогоднішньою причиною неявки, за словами адвоката чиновника Руслана Ульяноа, стало його чергове відрядження нібито для участі в короткостроковому семінарі у Харкові.

Посилаючись на постанову Пленуму Верховного суду України, що рекомендував суддям гостро реагувати на тяганину при розгляді справ із коротким строком рослідування, суддя аргументувала своє рішення тим, що заступник міського голови не повинен ставити пріоритетом участь у семінарі замість явки до суду. Як сказано в рішенні суду, дата наступного судового засідання називалася в пресі, тож була відома широкому загалу. Раніше суд письмово звертався до міського голови Віталія Малецького з проханням забезпечити явку чиновника на судовому процесі.

До речі, адвокат Р. Ульянов, заперечуючи проти клопотання прокурора, аргументував ігнорування чиновником суду... законослухняністю Руслана Проценка. Мовляв, це ж не він сам поїхав на семінар, це його туди міський голова послав.

Клопотання про примусовий привід чиновника високого рангу у суді заявив прокурор Ярослав Романов. Від самого початку неявки Руслана Проценка до суду, він звертав увагу представників Феміди на те, що чиновник навчається на заочно-дистанційній формі навчання в Харкові. А це не є поважною причиною для відсутності в суді. Сьогодні ж прокурор Я.Романов надав суду відповіді з навчального закладу, де віце-мер є студентом другого курсу. Виявляється в дні, коли чиновник нібито виконував лабораторні роботи, в університеті відбувалася настановча сесія. Тобто не було потреби навіть екзамени складати, уточнив прокурор. Він також повідомив, що місцева прокуратура зверталася до міського голови Віталія Малецького з проханням забезпечити участь його підлеглого в судовому розгляді цієї резонансної справи.

Як відомо, Руслан Проценко чотири рази не з'являвся до суду, висуваючи різні причини. То заявив, що "не зміг знайти адвоката", то надав лікарняний про перебування в стаціонарі Першої міської лікарні (але там його не знайшла депутат Оксана Піддубна, вирішивши провідати чиновника), то повідомляв, що навчається в Харкові. 

Нагадаємо: сьогодні Автозаводський суд мав визначити, чи порушив заступник міського голови Кременчука Руслан Проценко антикорупційне законодавство, зокрема, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, коли під час першої сесії голосував за своє призначення на посаду заступника міського голови, а потім - за встановлення посадового окладу.

Як відомо, для прийняття цього рішення у провладної більшості не вистачало трьох голосів. Тож замість того, щоб заявити про конфлікт інтересів, Руслан Проценко, його дружина Зінаїда Проценко, а також віце-мер Ольга Усанова голосувала за затвердження нового складу міськвиконкому, тобто фактично за своє призначення на посади.

Згодом кілька фракцій міської ради заявили про порушення віце-мерами антикорупційного законодавства. Депутатські запити з цього приводу підтримала міська рада одноголосно. "За" проголосували навіть Руслан Проценко та Ольга Усанова.

Теги: 2119

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись