Новини з 1996 року

Віце-мер Дексуар не є віце-мером. Кого притягти до відповідальності?

Андрій Михайленко 18 березня 2016 12:50 1215 0

Вже протягом двох днів серед журналістів, політиків та активної спільноти темою для активних обговорень є виявлені кадрові "нюанси" у виконкомі, які мають викликати інтерес у правоохоронців. Кого та за що мають притягти до відповідальності, розбиралася "Програма Плюс".

16 березня засідала тимчасова депутатська комісія, яка вивчала структуру й чисельність виконавчих органів міської ради. На даній комісії керманичі відділів та управлінь звітували перед депутатами.

Народні обранці випадково дізнались про те, що віце-мер Валерій Декусар займає посаду начальника організаційно-контрольного відділу виконкому, оскільки заробітну плату отримує саме через очолювання цього відділу. А як тоді щодо його посади віце-мера? 

Гіпотеза депутата Оксани Піддубної про те, що віце-мер може суміщати посади начальника оргвідділу та віце-мера, була спростована бухгалтером виконкому Валентиною Костюк, яка повідомила, що на зарплаті віце-мера Декусара економлять. Це лише може вказувати на те, що бухгалтер не може нараховувати та виплачувати зарплату Декусару як віце-меру з тієї простої причини, що він не є віце-мером.

"В якому статусі Декусар введений у склад виконкому?"  - виникло резонне питання у депутатів до керуючого справами виконкому Руслана Шаповалова, на що той не зміг відповісти.

З урахуванням вищенаведеного випливає, що мер не видавав розпорядження про призначення віце-мера на посаду, які закріплені розпорядженням міського голови № 363-Р від 21 грудня минулого року

Не слід забувати, що 24 листопада минулого року на першій сесії міська рада затвердила персональний склад виконкому, до якого пан Декусар входить як заступник міського голови.

Виходить, що депутатів на першій сесії міської ради нинішнього скликання обвели навколо пальця або ж могли провести такі самі маніпуляції, які нещодавно виявляв депутат Олександр Кальченко.

 

ЗА ЩО ПРИТЯГТИ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Тут є два варіанти, які не виключають один одного.

Варіант 1. Кримінальна відповідальність за статтею 366 Кримінального кодексу України (Службове підроблення). В принципі, тут усе виглядає логічно.

Нестиковка між викладеними вище фактами не викликає сумнівів. Відповідно, до розпорядження міського голови № 363-Р від 21 грудня 2015 року та рішення міської ради від 24 листопада 2015 року внесено недостовірні дані.

Головним моментом у питанні притягнення представників мерії до відповідальності буде доведення злочинного умислу, щоб не сказали про те, що сталася звичайна технічна помилка у підготовці офіційних документів.

На те, що помилки не було, а була цілеспрямована підготовка вказаних вище рішення ради та розпорядження мера, вказує поведінка на комісії керуючого справами виконкому Руслана Шаповалова, який не зміг пояснити депутатам "особливості" включення до складу виконкому Декусара.

Першою, хто порушив питання про внесення недостовірних відомостей до офіційних документів, була кременчуцька журналістка Тетяна Донченко.

Варіант 2. Адміністративна відповідальність за статтею 212-3 Кодексу України про адміністративну відповідальність (Порушення права на інформацію та права на звернення). 

На сайті міської ради опубліковано недостовірні публічні дані Валерія Декусара.

Головним, хто потрапляє під дію цієї статті в нашому випадку, є керуючий справами міськвиконкому Руслан Шаповалов. Ця позиція базується на такому.

Частина 2 статті 212-3 КУпАП, зокрема, передбачає відповідальність за надання недостовірної публічної інформації.

Відповідно до статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації", розпорядження міського голови та рішення міської ради мають обов'язково оприлюднюватись. У нашому випадку це робиться через офіційний веб-портал міської ради та виконавчого комітету.

Так само обов'язково оприлюднюється інформація про організаційну структуру виконкому.

Стаття 3 цього ж закону зобов'язує міську раду та її виконком мати конкретного посадовця чи структурний підрозділ, які мають забезпечувати доступ до публічної інформації.

Згідно з пунктом 3.2 Положення про забезпечення доступу до публічної інформації у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради Полтавської області та інших виконавчих органах міської ради  (затверджено рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області 05.08.2011 № 613),  керуючий справами виконкому Руслан Шаповалов забезпечує оприлюднення публічної інформації на офіційному веб-порталі.

Він же, згідно зі своїми функціональними обов'язками, які затверджено розпорядженням мера, курирує питання служби в органах місцевого самоврядування. 

Незважаючи на те, що йому було відомо  про кадрові "нюанси" віце-мера, на сайті міськради досі розміщено інформацію про те, що останній є заступником міського голови у складі виконкому.

Тут же, на сайті, можна побачити, що Декусар є начальником організаційно-контрольного відділу виконкому. Нижче подаємо скріншоти з офіційного веб-порталу. Порівняйте самі.

 

Й водночас тут же на сайті

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Пригоди КременчукаПолітика КременчукаРезонанс Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 129 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 567 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1040 0