Новини з 1996 року

В руці кременчужанина завелися черв’яки. Медики попереджають про дирофіляріоз

Марина Баніт 07 червня 2017 10:40 1747 0

У Кременчуці стався випадок ураження людини паразитами, які здатні жити в кінцівках тіла. Тож медики оповіщають жителів міста про наступне.

За інформацією Кременчуцького міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень, в місті зареєстрований перший у цьому році випадок захворювання на дирофіляріоз. Захворів 49-річний мешканець міста. Захворювання розпочалося наприкінці квітня, коли постраждалий звернувся до лікаря зі скаргами на біль та запальний процес на правій верхній кінцівці, отримав призначення на амбулаторне лікування. Протягом місяця запальний процес  був локалізований, залишилося лише невелике запалення на великому пальці лівої руки. Лікарем-хірургом після проведеного розрізу осередку запалення було виділено гельмінт довжиною близько 5 сантиметрів.  

Дирофіляріо́з (від латинського слова «diro, filum» — «зла нитка») — захворювання, що викликається паразитами,  які мають вигляд округлих черв’яків, що паразитують у  людині. Цей гельмінтоз характеризується повільним розвитком та довготривалим хронічним перебігом.

Зараження людини відбувається при покусах комарами, які є переносниками цієї хвороби. Людина є випадковим та кінцевим власником збудника. Від людини до людини хвороба не передається. Джерелом зараження комарів є інвазивні домашні собаки та коти, рідше – дикі тварини, значну небезпеку несуть також бродячі тварини.

Як правило, зараження людини можливе під час сільськогосподарських робіт, відпочинку на природі, на дачах, на полюванні, під час рибної ловлі та в інших місцях, де є значні популяції комарів та заражені тварини.

Вірогідність інвазії не залежить від віку та статі особи, а здебільшого пов'язана з можливістю контакту із зараженими комарами, в період активності  яких і відбувається зараження людини.

Інкубаційний період хвороби складає від одного місяця до декількох років. Приблизно через 6 місяців після укусу комара під шкірою (рідше слизовою оболонкою) з'являється ущільнення у вигляді вузлика, розміром з просяне зернятко, іноді його поява супроводжується свербінням. У подальшому свербіж проходить, а вузлик збільшується в розмірах та досягає 0,5-4 см. Це і є гельмінт, який потрапив в організм людини під час укусу комара. Шкіра над вузликом червоніє та набрякає. Іноді в місці запалення виникає біль різної інтенсивності. Одним із характерних ознак дирофіляріозу, на який вказує від 10% до 40% пацієнтів, є міграція цього «вузлика», який містить гельмінт, до різних ділянок тіла. Відстань, на яку може переміщуватися гельмінт в організмі людини, – декілька десятків сантиметрів. При міграції гельмінта на кожному новому місці з'являється нове ущільнення, а на старому не залишається будь-яких слідів. Посиленню переміщення гельмінта сприяють зігріваючі компреси та мазі.

Якщо гельмінт не видалити, може з'явитися запалення у вигляді абсцесу. Іноді заражена особа під час свербіння пошкоджує вузлик та вивільняє гельмінт. Якщо осередок запалення великий і є скарги, постраждалий звертається до лікаря-хірурга.

У Кременчуці у 2016 році зареєстровано 2 випадки дирофіляріозу. Гельмінт знайдено при зверненні до лікаря-хірурга, локалізація одного була в області правої гомілки, у другому випадку – на лівій сідниці.

За даними світової статистики, близько 50% хворих на дирофіляріоз мають локалізацію гельмінта під шкірою повіки, в слизовій оболонці ока, під кон’юнктивою, рідше - в очному яблуці. Пацієнт скаржиться на відчуття чужорідного тіла в оці, порушення зору та звертається до окуліста. За період спостереження у Кременчуці збудник дирофіляріозу в людини був видалений з ока, різних ділянок тіла, кінцівок.

Першим засобом профілактики дирофіляріозу є зниження чисельності переносників хвороби – комарів, виявлення інвазованих домашніх собак і котів та боротьба з бродячими тваринами. Попередженням виникнення захворювання в людей є використання репелентів - препаратів, що відлякують комарів. Ці препарати необхідно використовувати при будь-якому відвідуванні природних умов, на відпочинку, під час сільськогосподарських робіт, таке інше. Пам’ятайте, це захворювання легше попередити, ніж діагностувати та лікувати.

Про це повідомила зав.відділення профілактики інфекційних захворювань Кременчуцького МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» Лариса Коровіна.                                      

Теги: Кременчуцька медицина

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Музика, яка лікує і надихає: у Кременчук завітав відомий композитор Євген Хмара. ФОТОрепортаж 131 0
І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3841 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 190 0