Новини з 1996 року

Вірусний гепатит А виявили вже у 7 кременчужан

Ксенія Омельченко 16 грудня 2017 12:34 1033 0

У Кременчуці зростає захворюваність на вірусний гепатит А. На даний час в місті вже захворіло 7 осіб. Серед них - 2 сімейних осередки. В одному захворіла чотирирічна дитина, в іншому – подружня пара.

В усіх випадках зараження сталося за межами Кременчука. Про це повідомляють лікарі-епідеміологи Кременчуцького міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень.

Зауважимо, що за 10 місяців 2016 року випадки вірусного гепатиту А в місті не реєструвалися взагалі. Востаннє такі випадки були в Кременчуці у 2015 році. Тоді захворіло 2 особи. Спалахи цього захворювання мали місце у 2005 році - 170 осіб. Найбільша зареєстрована кількість випадків захворювання на вірусний гепатит А в Кременчуці припадає на  2002 і 2003 роки, коли було зареєстровано відповідно 297 та 191 особи.

Спостерігається зростання захворюваності на вірусний гепатит А і по Полтавській області. З середини липня поточного року реєструється спалах у Гребінківському районі, до цього часу там реєструються нові випадки. Захворюваність також спостерігається в Полтавському, Лубенському районах, у Горішніх Плавнях та Полтаві.

 

Про захворювання

Вірусний гепатит А – це класична хвороба «брудних рук». Збудник знаходиться у виділеннях хворого та при недотриманні правил особистої гігієни може потрапити на руки, продукти, предмети навколишнього середовища, а потім через ці предмети - і до організму здорової людини.

Небезпека захворювання полягає в тому, що в період, коли людина вже хворіє й виділяє найбільшу кількість збудника, відсутні ознаки, характерні виключно для вірусного гепатиту А.

 

Прояви захворювання:

Протягом «прихованого» періоду, який триває близько тижня, хворого турбують головний біль, підвищення температури тіла до 37°, 38°, біль у горлі та катаральні явища, може бути біль у шлунку та рідкі випорожнення, можливий біль у м'язах та суглобах. Такі симптоми характерні для цілого ряду захворювань і на початку не викликають великої тривоги. Тільки коли з'являються темна (колір пива) сеча та випорожнення кольору білої глини, хворий та його співмешканці можуть запідозрити виникнення захворювання. А при появі жовтяниці слизових оболонок, очей та шкіри діагноз вірусного гепатиту вже не викликає сумніву. З появою жовтяниці кількість збудника у випорожненнях значно зменшується, при цьому хворий стає менш небезпечним для інших.

При вірусному гепатиті А в першу чергу страждає печінка, тому несвоєчасне звернення до лікаря, відсутність адекватного лікування, недотримання режиму харчування та фізичного навантаження може призвести до приєднання ускладнень хвороби, найбільш важкий з яких - цироз печінки.

 

Поради лікарів:

Лікарі-епідеміологи радять виконувати елементарні правила особистої гігієни, регулярно мити руки з милом, ретельно мити овочі та фрукти перед вживанням. Не купуйте харчові продукти в місцях несанкціонованої торгівлі та в маловідомих осіб.

Якщо ви користуєтесь неперевіреними джерелами водопостачання, воду перед вживанням необхідно кип’ятити (збудник хвороби гине через 3-5 хвилин після кип’ятіння).

При появі будь-яких симптомів захворювання необхідно негайно звернутися до сімейного лікаря за місцем проживання або до лікаря-інфекціоніста. І запам'ятайте, що будь-яке інфекційне захворювання легше попередити, ніж лікувати.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 848 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1277 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1733 0