Новини з 1996 року

В облраді вирішили просити Кабмін та Мінтранс побудувати новий міст саме в Кременчуці

Андрій Михайленко 26 квітня 2017 15:40 1214 0

З останніх подій, що відбуваються сьогодні на сесії Полтавської обласної ради, видно, що питання будівництва нового мостового переходу через Дніпро є одним з головних.

Полтавська облрада звернулася до Володимира Гройсмана і керівництва Мінінфраструктури щодо необхідності будівництва нового мосту в Кременчуці - відповідне рішення прийнято сьогодні під час пленарного засідання депутатів.

«Даний об'єкт є стратегічно важливим для міста Кременчука, Кременчуцького району і всієї Полтавської області, як основний об'єкт повідомлення правобережної і лівобережної території України», - зазначається в тексті відповідного рішення ради.

«Місто Кременчук Полтавської області є потужним промисловим містом, через який проходять кілька транспортних потоків.

Найбільший транспортний потік проходить саме через Крюківський міст, що з'єднує не тільки правобережну частину міста з лівобережною, а і є єдиним місцем перетину річки Дніпро на автодорогах сполучення Бориспіль - Дніпро - Запоріжжя і Полтава - Олександрія. Крім того, перший рівень мосту є залізничним сполученням центральних і південних районів України.

На сьогоднішній день у місті Кременчуці склалася складна ситуація з ремонтом мосту через річку Дніпро. Існуючий міст побудований у 1949 році. З того часу мостовий перехід не зазнавав суттєвих змін. Автомобільна частина мосту має дві смуги руху транспорту, якими цілодобово рухаються транспортні потоки з автомобільних доріг Н-08 Бориспіль - Дніпро - Запоріжжя і М-22 Полтава - Олександрія.

На сьогоднішній день конструкція мосту застаріла, вже багато років вимагає капітального ремонту. Пропускна спроможність мосту не відповідає існуючим потребам. Для нормального функціонування транспортного коридору, який з'єднує Північ і Південь України, необхідний новий мостовий перехід, який дозволить безперешкодно пропускати транспортні потоки, легкові й вантажні.

Боротьба за міст у Кременчуці триває не один десяток років.

Починаючи з 2006 року, з Державного бюджету України неодноразово виділялися субвенції для будівництва нового мостового переходу в місті Кременчуці. На розробку техніко-економічного обгрунтування будівництва мосту було витрачено близько 45 мільйонів гривень. Але це обгрунтування, на жаль, не пройшло державну будівельну експертизу і відповідне узгодження у зв'язку з відсутністю фінансування.

Нещодавно в засобах масової інформації було опубліковано інформацію про будівництво мосту через Дніпро неподалік міста Кременчука.

Ключовим у цьому реченні словом є слово «неподалік». Адже керівництво Служби автомобільних доріг у Полтавській області вирішило побудувати такий необхідний Кременчуку міст за десятки кілометрів від міста, біля села Чикалівка, поблизу міста Горішні Плавні.

Здавалося б, ідея непогана і перспективна. Але навіщо витрачати час і кошти на розробку проектної документації, її узгодження і затвердження, коли все це вже зроблено. Крім того, новий міст у Кременчуці дозволить вирішити проблеми міста з більш ніж 200 тисячами населення, в забезпеченні надійного та комфортного транспортного сполучення, а також держави в цілому - в створенні державного перспективного коридору «Північ - Південь».

Звертаємо Вашу увагу на те, що будівництво мосту - це проблема не тільки кременчуцької громади. Вважаємо, що даний об'єкт є стратегічно важливим для міста Кременчука, Кременчуцького району і всієї Полтавської області, як основний об'єкт сполучення правобережної і лівобережної території України», - зазначено у зверненні.

Через дані обставини склалася цікава ситуація. З одного боку, губернатор Полтавської області Валерій Головко сьогодні висловився проти зведення нового мосту в межах Кременчука, зважаючи на його дорожнечу в порівнянні з іншими варіантами.

За попередніми оцінками, новий міст у Кременчуці має коштувати 16 млрд. гривень, а міст біля Горішніх Плавнів разом з реконструкцією існуючого Крюківського - 12 млрд. гривень

До варіанту нового мостового переходу, що поблизу Горішніх Плавнів, також схиляється в.о. очільника Укравтодору Славомір Новак. Чиновник переконує, що потенційні інвестори будівництва з китайської компанії CRBC не готові будувати новий міст у Кременчуці.

 

 

Теги: Економіка КременчукаПолітика Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 388 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 865 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3373 0