Новини з 1996 року

В області оцінили проект телемедицини за 24 млн.грн. Ефективний аж на 10% від обіцяного?

Олександр Курилов 29 липня 2021 15:45 173 0

У Полтавській обласній адміністрації підвели підсумки втілення в життя проекту телемедицини, на який з бюджету було виділено майже 24 мільйони гривень.

А всього для сільських лабораторій було закуплено 339 комплектів телемедицини, вартість одного комплекту – 60 тисяч гривень, нагадує читачам «Зміст».

В підсумку ефективності витрат виділених мільйонів вийшла таке: «Телемедицина на Полтавщині, яку ми реалізуємо під керівництвом очільника області Олега Синєгубова, демонструє свою ефективність. За два місяці її роботи понад 270 громадян на консультацію дерматолога чи терапевта витратили кілька годин замість кількох днів. Більш затребуваними є консультації терапевта, їх надали понад 220. Дерматолога – більше 50. Найпопулярнішою телемедицина є в Решетилівській, Гадяцькій та Козельщинській громадах області», – розповів заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко.

Інше, про що повідомляється, – за допомогою комплекту телемедицини можна виміряти сатурацію в крові (рівень кисню), артеріальний тиск, температуру, пульс, перевірити роботу легень та передати все он-лайн», - таке пояснення, на яке можна сказати одне – апарат для вимірювання тиску має бути в кожному ФАПі, які і вимірювач рівня кисню в крові та градусник.

Але наскільки це достатньо для того, аби встановити діагноз хворому, для чого будь-який пацієнт має спочатку здати елементарні аналізи.

Здається, це запитання і буде головним висновком корисності витрати 24 мільйонів гривень.

Бо здається, що з самого початку призначення цієї апаратури було іншим – очікувалося, що хворий з далекого району за допомогою медиків своєї амбулаторії міг би зв’язатися в першу чергу з фахівцями Полтавської обласної лікарні. Й таке було б корисне й нашому місту, якби хворий міг достукатися до профільних лікарів в обласній лікарні.

Натомість вийшов зв'язок з терапевтом, який надає консультації замість служби «103». Але з таким успіхом виміряти тиск у себе сьогодні може кожен. Так само й вимірювач кисню в крові коштує не так і багато – 600 гривень у будь-якій аптеці.   

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 480 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 954 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3465 0