Новини з 1996 року

В МОЗі дали кременчужанам півроку на те, щоб мати особистого сімейного лікаря

Андрій Михайленко 04 січня 2017 17:01 709 0

Якщо сімейного медика не буде обрано, його функції буде виконувати дільничий лікар. Анонсовані нововведення в медичній галузі викликають питання.

Заступник міського голови Ольга Усанова сьогодні повідомила, що у рамках реформування галузі охорони здоров’я України кременчужани до 1 липня 2017 року мають обрати собі сімейного лікаря і укласти з ним угоду.

Читайте також: Кременчужан незабаром позбавлять медичних карток пацієнтів поліклінік

Вона зазначає, що, відповідно до цієї реформи, українці, в тому числі і кременчужани, зможуть вільно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей та підписувати з ним прямі угоди з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою.

У випадку, якщо пацієнта не задовольнятиме сімейний лікар, він зможе його поміняти. Сімейні лікарі видаватимуть довідки в дитячий садок, школу, басейн тощо. Прив’язка до місця проживання скасовується. 

З 1 липня 2017 року у Кременчуці відбудеться перехід на договірні умови між пацієнтами та сімейними лікарями, тобто лікарями первинної ланки. Спочатку таке реформування  у місті відпрацьовуватиметься у тестовому режимі, а з січня 2018 року укладання угод з сімейними лікарями буде обов’язковим для всіх.

На першому етапі у місті залишаться амбулаторії та сімейні лікарі, до яких зможуть звертатися кременчужани, які ще не уклали угоди з сімейним лікарем.

Читайте також: У Кременчуці – «проти Українська» медична «реформа». Лікарні №3 й №4 об’єднають в одну

У Міністерстві охорони здоров’я передбачають, що якийсь період часу послуги  сімейного лікаря оплачуватимуть також відповідно до тієї кількості населення, що проживає у зоні його обслуговування.

Тобто територіальне закріплення на якийсь час залишиться. Водночас сімейний лікар зможе приймати і тих пацієнтів, які уклали з ним угоди,  і тих, що проживають на території, яку обслуговує медичний заклад, де він працює.

Фахівців медичної галузі насторожує той факт, що лікар сімейної медицини має реєструватися як підприємець. 

Сам же процес укладання угод теж є вельми затратним з позиції часу, котрий слід витрачати на лікування пацієнта.

Нагадаємо, в січні під час сесії міської ради відповідним рішенням планують створити лікарню інтенсивного лікування "Кременчуцьку" на базі Третьої та Четвертої міськлікарень.

Таке злиття вже викликало нарікання з боку мешканців міста - нинішні медзаклади знаходяться на чималій відстані один від одного.

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Політика КременчукаЖиття Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись