Новини з 1996 року

В мерії обіцяють, що відтепер пологи для кременчужанок будуть безкоштовними

Віктор Крук 04 серпня 2016 13:20 851 0

Вимагання плати з породіль у формі «добровільно-примусових» внесків давно стало нормою для міського пологового будинку. Причиною називали недостатнє фінансування медичного закладу.

Кременчуцька міська влада зробила перший крок задля звільнення породіль від цих внесків. При внесенні змін до міського бюджету за підсумками його виконання у першому півріччі 2016 року було виділено 1,6 млн. грн. на «пологові сертифікати». Кожна породілля, яка стоїть на обліку з вагітності, отримуватиме від міської влади такий сертифікат вартістю 2148 грн.

Як зазначають у  Кременчуцькому пологовому будинку, цієї суми має вистачити на всі необхідні аналізи, обстеження і неускладнені пологи. Віце-мер Ольга Усанова, яка курирує медичну галузь, наголосила, що зазначені сертифікати почнуть видавати вже з 15-го серпня.

Гарна ініціатива, якщо її дійсно вдасться втілити в життя. Адже у медиків усе одно буде залишатися можливість і далі вимагати сплати внесків на підставі того, що коштів сертифіката вистачило лише на «неускладнені пологи». А, за статистикою, наразі таких не так уже й багато. Отже, справа громадськості, самих породіль та їхніх близьких - не допустити, щоб ці сертифікати стали лише додатком до вже звичних «добровільних» внесків у наших медичних закладах.

Теги: 2935

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 3006 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3481 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3924 0