Новини з 1996 року

В мерії Кременчука все ще сподіваються знайти «Буратіно», який погодиться закопати свої гроші у полі

Віктор Крук 20 липня 2016 13:20 636 0

Сьогодні відбулося засідання робочої групи щодо впровадження створення індустріального парку «ЦЕНТРАЛЬНИЙ» у місті Кременчуці. Два віце-мери, два депутати міської ради та 5 чиновників обговорювали «дорожню карту» зі створення парку. Щоб зрозуміти, чи вірять вони самі в успіх цієї безнадійної справи, наведемо їхні висловлювання та пропозиції.

Нагадаємо, що 23-го червня на позачерговій сесії Кременчуцької міської ради комунальне підприємство «Кременчук-Інвест» було визначене компанією-управителем індустріального парку «Центральний». Якби цього не сталося, то Кременчуцький індустріальний парк виключили би із державного реєстру і трирічні напрацювання, на які витратили купу бюджетних коштів, могли втратити. Знайти іншого управителя за ці роки міській владі так і не вдалося. Одна з причин цього – на зміну цільового призначення земельної ділянки, що відведена під парк, потрібно витратити 10 млн. грн. Це на додаток до витрат на комунікації, які до земельної ділянки не підведені.

За таких стартових умов директор КП «Кременчук-Інвест» Андрій Мельник представив на розгляд робочої групи проект плану розвитку індустріального парку «ЦЕНТРАЛЬНИЙ». Він заявив, що пошук інвесторів активно ведеться і вже нібито є один потенційний інвестор з Кременчука, який серйозно розглядає можливість розгортання виробництва на цій ділянці. Щоправда, назвати його ім’я Андрій Мельник відмовився.

 Депутат міської ради Дмитро Кавунник запропонував компанії-управителю розіслати окремі листи на підприємства, щоб зацікавити їх інвестувати в індустріальний парк. А перший віце-мер Володимир Пелипенко розповів, що вів перемовини з керівництвом ПАТ «Полтаваобленерго» щодо виділення потужностей електропостачання на індустріальний парк, на що в нього попросили дати хоча б якісь технічні умови. Тобто пояснити, яке виробництво там буде розміщено, де саме і яка потрібна потужність. Відповіді на ці питання не знає ніхто, тому й розмова на цьому закінчилася.

«Треба працювати комплексно, тоді і з’явиться індустріальний парк», - слушно зауважив перший заступник міського голови.

Після цього депутат міської ради Олександр Роженко запитав, чи залишається в силі концепція індустріального парку, яка передбачає створення 4-х зон промисловості та створення 4,5 тисяч робочих місць? І чи можливо, що всю територію віддадуть одному інвестору.

«Витрачати бюджетні кошти на будівництво інженерних мереж, не знаючи, що там далі буде, недоречно», - заявив Олександр Роженко і запропонував КП «Кременчук-Інвест» зосередити зусилля на рекламі можливостей місцевого індустріального парку.

«Треба говорити, що ми готові прибрати всі бар’єри, корупційну складову і, може, хтось повірить і прийде, - висловив свої сподівання депутат і додав: – І нехай нема нічого, але треба подати так, що є земельна ділянка і наше бажання. Земельна ділянка в центрі України в промисловому місті, дешеві трудові ресурси і сприяння міської влади. Це дуже багато!»

Чи повірить хтось у можливість ліквідації корупційної складової, сказати важко, але цю думку підтримав Володимир Пелипенко, який рекомендував готувати проморолики, презентації, поширювати інформацію про парк в Інтернеті та більше спілкуватися із закордонними інвесторами.

«Я впевнений, що їх багато, і навіть деякі кременчуцькі підприємства можуть захотіти розширити своє виробництво на новій ділянці», - оптимістично висловився перший віце-мер.

Він заявив, що потрібна концепція з пошуку інвесторів, і тоді на її реалізацію можна просити кошти у міської ради. Як з’ясувалося згодом, у КП «Кременчук-Інвест» є проблеми з сучасними комп’ютерами, отже кошти на їх оновлення та інші потреби комунального підприємства невдовзі просити будуть.

Після цього Андрій Мельник висловив пропозицію, щоб українське посольство в США презентувало Кременчуцький індустріальний парк і допомагало в пошуках інвесторів. Володимир Пелипенко, оцінивши можливості міської влади із залучення дипломатів до цієї безнадійної справи, зауважив, що це досить довгий і складний процес, тому краще інвесторів шукати поближче. Олександр Роженко теж запропонував Андрію Мельнику не «зациклюватися» на посольствах, а працювати з українськими підприємствами і додав, що знає підприємців з Полтавської області, які готові перенести своє виробництво. Що то за підприємці та куди вони готові щось переносити, він не уточнив.
Наприкінці обговорення більш реалістично висловився віце-мер Дмитро Кравченко: «Чим ми можемо зацікавити інвестора? Вільної економічної зони в нас немає…»

Варто зауважити, що світовий досвід розвитку індустріальних парків передбачає обов’язкові податкові пільги, гарну інфраструктурну підготовку промислового майданчика, стабільну економічну, фінансову та внутрішньополітичну систему у державі. З цього переліку, окрім дешевої робочої сили, нам запропонувати інвестору, дійсно, нема чого.
Після години розмов план дій зі створення індустріального парку «Центральний» був прийнятий за основу. Андрій Мельник пообіцяв врахувати всі зауваження. Протягом двох тижнів його доопрацюють, а потім робоча група з депутатів та чиновників продовжить обговорення напрямків реалізації напівфантастичного за сучасних умов проекту – створення індустріального парку у Кременчуці. Наша влада завжди була сильною у складанні всіляких планів, концепцій та програм. І все б нічого, якби на їх реалізацію даремно не витрачали бюджетні кошти.

Отже, міська влада не втрачає надії знайти «багатенького Буратіно», який погодиться закопати свої гроші у чистому полі ("полі дурнів"?) між Молодіжним та Свіштовським кладовищем. Чи робить вигляд, що не втрачає? Принаймні фінансування цієї надії продовжиться. Але кременчуцькі чиновники не взяли до уваги, що інвестори теж читають казки  і знають, чим усе це може закінчитися.

Теги: індустріальний парк робоча група

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 184 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 358 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 604 0