Новини з 1996 року

Вікторина, флешмоб та відеоряд: у ЦМБ Кременчука відзначили 150-річчя Лесі Українки. ФОТО та ВІДЕО

Артем Кузьменко 26 лютого 2021 14:25 501 0

Вчора, 25 лютого, в Україні на державному рівні відзначили 150 років з дня народження української письменниці, перекладачки, фольклористки та культурної діячки Лесі Українки. До заходу долучився й відділ абонементу центральної міської бібліотеки Кременчука.

Бібліотекарі почали готуватися ще за місяць до Дня народження Косач-Квітки Лариси Петрівни (саме так її звати насправді) – вони запустили на своїй сторінці у Facebook флешмоб «Леся. Для кожного своя», який передбачає читання вголос поезій жінки та розповіді про те, хто як сприймає її творчість.

Відкрила цікавий задум працівниця бібліотеки Таміла Шпак:

 

«Я ж розпочинаю цей флешмоб віршем Лесі Українки “Мамо, іде вже зима...” — знайомим мені з мого засніженого та морозного дитинства, коли сніг лежав до квітня. Від цього вірша віє легким смутком, бо йде вже зима, і теплою радістю. Може, тому, що там є слово МАМА — таке рідне і для малої мене, і для дорослої».

 

У бібліотеці до цього дня підготували виставку, на якій розклали поезії Лесі та ввімкнули відеоряд, який складався з кінофільмів, поезій та роликів, які записували кременчужани, що взяли участь у флешмобі. Кожен, хто приходив, міг взяти участь у вікторині на знання життєвого та творчого шляху поетеси «Леся Українка – неосяжність особистості».

До речі, дехто вирішив привітати працівників бібліотеки та поповнити книжковий фонд закладу – не лише вчора, а й напередодні мешканці міста приносили книги. Ось одна з них, ще запечатана:

 

 

Протягом місяця публікували відео всіх, хто записував його з дому або приходив до бібліотеки, щоб поділитися своїми враженнями від творчості Лесі Українки. Відео – дуже багато:

«Ось і перша "ластівочка" нашого флешмобу #Леся_для_кожного_своя, присвяченого 150-річчю від дня народження Лесі Українки, Валерія Кірєєва.

Валерія зі своїм сприйняттям, розумінням і прийняттям творчості Лесі Українки».

 

«Наш флешмоб "Леся. Для кожного своя", присвячений 150-річчю від дня народження Лесі Українки», - продовжує Людмила Обревко.

Для Людмили Миколаївни ім'я Лесі пов'язано з багатьма подіями і приємними емоціями: навчанням в університеті, родинними спогадами.

«Твори Лесі Українки, - зазначає Людмила Обревко, - настільки сучасні, що поети знову і знову звертаються до них...»

 

«До нашого флешмобу приєдналася чарівна дівчина Єва Вельтер.

Для Єви Леся Українка - це символ мужності, але при цьому й не меншої чуйності. Її вірші як стріли потрапляють прямо в серце».

 

«Наш ювілейний флешмоб продовжує Артем Кузьменко.

Творчість Лесі Українки Артем сприймає як гру з читачем: "У своїх віршах Леся любить "перекидати" наголоси з одного складу на інший. Але це звучить настільки природньо, що розумієш, українська мова - наймилозвучніша мова у світі".

 

«До нашого флешмобу приєдналася Людмила Снітко з чудовим проникливим декламуванням Лесиного "До мого фортепіано".

Пані Людмила шкодує, що ще за радянських часів у шкільній програмі не так багато часу було виділено на вивчення творчості Лесі Українки. Та й розглядалися твори, які партійне керівництво вважало доречними.

«Вже у зрілому віці, коли сама почала писати, перечитувала українських класиків, - зазначає Людмила Снітко. - Леся Українка відкрилася для мене по-новому, і її «Лісова пісня» зазвучала зовсім інакше. Відкриттям стали факти Лесиного життя. На жаль, творчість її недооцінена. Тому варто читати і відкривати для себе нові горизонти. А Леся… Вона для кожного своя».

 

«Наш флешмоб "Леся.Для кожного своя" до 150- річчя від дня народження Лесі Українки триває. Сьогодні ми передставляємо вам відео, яке надіслала нам наша постійна користувачка Ніна Грабова Нина Кремнева. Леся Українка в житті пані Ніни...».

 

«До нашого флешмобу приєдналася Людмила Кірєєва.

Людмила Григорівна поділилася з нами яскравими спогадами, пов'язаними з Лесею Українкою:

«Це було десь у 1977 році. Перебуваючи в Києві на курсах підвищення кваліфікації, вечорами я поспішала до театрів подивитися спектаклі саме там, в тих храмах культури, де вони народжувались, де вже біля гардеробної відчувається неповторний аромат театру, сцени, декорацій.

Зовсім випадково поталанило побачити в драмтеатрі ім. Лесі Українки спектакль “Сподіватися” про життєвий шлях Лариси Косач, в майбутньому — Лесі Українки.

Її роль виконували відразу три актриси: дві уже добре знані глядачами — Ада Роговцева і Валерія Заклунна, а третя — ще зовсім маленька п'ятирічна дівчинка. Це була донька Ади Роговцевої — Катя Степанкова. Вона грала 9-річну Ларису Косач.

Пройшло багато років. В пам'яті стерлося чимало... Але перед внутрішнім зором постає сцена: жінка в інвалідному візку і приголомшливе величчю враження, яке так хочеться передати у віршованих рядках!»

 

«Дуже приємно, що до нашого ювілейного флешмобу приєдналася Наняк Вікторія з віршем Лесі Українки "Хотіла я б тебе, мов плющ, обняти...".

Вікторія любить і цікавиться життям та творчістю геніальної Лесі. Багато знає про неї. Щиро вдячні Вікторії за участь у флешмобі!»

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 687 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1102 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1551 0