Новини з 1996 року

В КРЕМЕНЧУЦІ ВЖЕ БУДУЮТЬ ЖИТЛО ІЗ СОЛОМИ. Обігрівач взимку не потрібен

pplus 03 червня 2015 09:25 1644 0

Екологічно та економічно вигідно

У Кременчуці під час будівництва приватних будинків громадяни почали звертатися до теми економії енергоресурсів та екологічної привабливості. Одним зі способів досягти такого подвійного результату, є відомі старі схеми, але у новій обробці.
Дописувач газети Андрій Михайленко побачив такий будинок і так розповідає про свої враження.
У Кременчуці випадково натрапили на будинок, господар якого обрав вельми незвичну для Кременчука технологію будівництва із соломи. В ході оглядин будинку, його власник Руслан пояснив, що застосування тюків соломи при зведенні зовнішніх стін будинку дозволяє досягти 5-кратної економії під час обігріву житла.
Для цих же цілей зробили спеціальний фундамент будинку, котрий влаштовано по шведській технології. Власник двоповерхового будинку розраховує не застосовувати в майбутньому електрообігрівачі та кондиціонери. Роль останніх мають виконувати мешканці та побутові прилади будинку. За словами власника хати, вищевказану технологію будівництва із соломи він обрав виходячи із особистих вражень від оглянутих у Швейцарії солом'яних будинків, котрі там вже стоять понад 100 років.
Сам будинок має дерев'яну каркасну конструкцію, хоча, як стверджує Руслан, у тій же Швейцарії він бачив будинки, де солом’яні стіни є повністю несучими.
Скільки коштує такий екологічно-економний дім ? Господар розповів, що кошторис будівництва із соломи не дуже відрізняється від традиційного. Слід зауважити, що будівництво із тюків соломи не слід плутати із зведенням будинків, коли застосовується саман (суміш соломи та глини). За свідченнями Руслана, при вологому перемішуванні глини та соломи існує ризик не повного висихання суміші, що в майбутньому загрожує початком загнивання волокон соломи всередині стіни. Останнє призведе до погіршення теплоізоляції стіни».
А от питання щодо пожежної безпеки у господаря викликало посмішку, розповідає гість редакції. За його словами, а цим теж поцікавився у будівельника, при обробці солом'яної стіни багатошаровим глиняним розчином по всьому периметру, остання здатна протидіяти вогню протягом 5 годин при температурі 900 градусів. При цьому не слід забувати про протипожежні перемички із глини у стінах та перекриттях.
Останнє – вже по завершенню будинку його господар обіцяв провести презентацію. Загалом як на репортера це вже нова будівельна схема приватного будівництва. До існуючих – з цегли, ракушняку, саману, з литого бетону нині додається ще одна – з соломи.
О.Курилов

Теги: Енергозбереження Кременчук

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись