Новини з 1996 року

В Кременчуці дитина захворіла на коклюш і перебуває в лікарні

Марина Баніт 03 травня 2017 11:42 745 0

Начальник обласного центру лабороторних досліджень повідомив на апратній нараді про те, що в Кременчуці стався випадок захворювання 6-річної дитини на коклюш.

За його словами, у дитини не було щеплення від коклюшу і це стало причиною захворювання.

Для довідки:

Як відомо, ця хвороба має інфекційне походження. Збудник коклюшу, бактерія Bordatella pertussis, вражає нижні відділи дихальної системи. Варто відразу ж зазначити, що єдиним джерелом патогенних мікроорганізмів є заражена людина, в тому числі й прихований носій, у якого симптоми захворювання не проявляються. Інфекція передається повітряним шляхом разом зі слиною і виділеннями зі слизової оболонки.

Потрапляючи в дихальні шляхи, мікроорганізми прикріплюються до слизових оболонок, де і починають активно розмножуватися. Інкубаційний період, як правило, триває від 5 до 14 днів. Після цього в пацієнта з'являється легке нездужання: хворі діти скаржаться на втому і сонливість, нежить і несильний сухий кашель. На даному етапі ознаки коклюшу нагадують звичайну застуду. Разом з тим, саме в цей період хвороба найбільш заразна. Але в міру розвитку захворювання клінічна картина стає більш вираженою. Справа в тому, що бактеріальні палички викидають у бронхіальні шляхи продукти власної життєдіяльності - для людського організму ці речовини токсичні і здатні спровокувати алергічну реакцію. Основною ознакою коклюшу є нападоподібний сухий кашель, під час якого дитина просто не може нормально дихати. У деяких випадках можна помітити, як шкіра на обличчі стає синюшною, а на шиї набухають вени. Досить часто кашель закінчується блювотою. Напади, як правило, повторюються від 5 до 50 разів на добу, причому найбільш важкі з них відбуваються в нічний час.

Помітивши у дитини сильний задушливий кашель, варто відразу ж викликати педіатра. Тільки фахівець точно знає, що таке коклюш, і може правильно діагностувати захворювання. Найчастіше лікування відбувається в домашніх умовах, госпіталізація ж потрібна лише в найбільш важких випадках. Терапія безпосередньо залежить від стану дитини та стадії розвитку хвороби. Наприклад, на ранніх етапах доцільне використання антибіотиків, які можуть швидко очистити організм від патогенних мікробів. А ось якщо пацієнт уже страждає від нападів сильного кашлю, подібні антибактеріальні засоби навряд чи допоможуть. У таких випадках, як правило, призначають антигістамінні препарати  які знімають спазм бронхів і полегшують дихання. Іноді доцільний прийом глюконату кальцію, так як ця речовина також має протиалергічні властивості. При сильному жарі пацієнтам рекомендують прийом жарознижуючих і протизапальних препаратів. Ні в якому разі не варто намагатися займатися самолікуванням або ж зовсім ігнорувати коклюш - наслідки можуть бути вкрай важкими, особливо для дитячого організму. Так, іноді спазматичний кашель проходить сам по собі, але напади повертаються при зниженні імунного захисту або ж простудних хворобах. Крім того, коклюш може спровокувати запалення легенів. Саме тому важливо виконувати всі рекомендації лікаря. Що ж стосується профілактики, то маленьким дітям проводять щеплення від коклюшу, які досить ефективні. Статистичні дані підтверджують, що лише у 20% дітей після вакцинації все-таки з'явилося дане захворювання, але в більш легкій формі.

 

Теги: Медицина

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 28 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 522 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 996 0