Новини з 1996 року

Відтепер у школах навчатимуться 12 років, - Уряд

Андрій Михайленко 15 грудня 2016 08:51 672 0

Відповідне рішення Кабмін прийняв на засіданні вчора - перехід на 12-річку відбудеться у 2018-2019 навчальному році.

Як стало відомо, Кабмін вирішив схвалити Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування середньої освіти "Нова українська школа".

Читайте також: Кременчуцький ІЕНТ зник з лиця землі й з лиця чиновників. З боргом по зарплаті у мільйон гривень

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, наразі лише 10% батьків задоволені станом нинішньої школи, а також -15% учителів та 8% директорів шкіл.

"При цьому ми маємо на ринку праці дуже складу ситуацію, коли у нас є фактично працездатного населення всього трохи більше 16 мільйонів осіб і рівень зайнятості – 56%", - додала міністр. Це пов’язано з неякісною освітою, яку надає сучасна школа.

Вона також зауважила, що, згідно з останніми дослідженнями, саме змін у середній освіті хочуть 76% українців. 

Читайте також: Мер Кременчука Малецький проситиме звільнити директора залізничного технікуму. Заклад у кризі

"І коли питають, де найбільш критична ситуація, знову вказують на середню освіту", - додала Гриневич.

Концепція передбачає перехід від школи знань до школи компетентностей.

"Це не означає, що в школі пропадуть знання. Знання зараз накопичуються з драматичною швидкістю – діти вже не йдуть у школу по знання, для цього є інтернет, дуже багато різних ресурсів. Їх треба навчити, як ці знання використовувати, класифікувати, як відрізнити добро від зла і як знайти ті знання, які тобі потрібні для вирішення індивідуальної життєвої ситуації чи професійного виклику", - додала Гриневич.

Компетентності включають ядро знань, стійкі вміння та навички і цінності

Їх у концепції 10: спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами, спілкування іноземними мовами, математична компетентність, основні компетентності в природничих науках і технологіях, інформаційно-цифрова компетентність та уміння вчитися впродовж життя.

Читайте також: Викладачі Кременчуцького технікуму залізничного транспорту тепер будуть завжди без зарплати?

Крім того, соціальна та громадська компетентність, ініціативність і підприємливість, екологічна грамотність та здорове життя, обізнаність та самовираження у сфері культури.

При цьому якраз останніх зі списку критично не вистачає українській школі, хоча саме вони дуже важливі для людини у ХХІ столітті.

Міністр також згадала про "5-10% тих найуспішніших дітей, які перемагають на всесвітніх олімпіадах".

"Ми можемо побудувати суспільство тільки через суспільство освіченого загалу. Тому що дуже часто ці 5-10% покидають країну, розбудовують економіку і стають кваліфікованими кадрами ті люди, які є в цілому в суспільстві. Тому нам треба дати можливість якісної освіти для всіх", - повідомила міністр.

Гриневич також зауважила, що є "так звана ціна нероблення реформи":

"І вона вже стає на поверхні. Це погіршення конкурентоспроможності нашої освіти, збереження тенденції до зниження якості всіх видів освіти, бо середня освіта охоплює найбільшу кількість людей, зниження якості людського капіталу і втрата науково-технічного потенціалу держави".

 

 

 

Теги: Політика КременчукаОсвіта Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись