Новини з 1996 року

Відтепер у Кременчуці дозволено використовувати світловоди для природного освітлення приміщень

Іона Харченко 01 березня 2019 15:10 404 0

В Україні почали діяти оновлені будівельні норми.

Вчора, 28 лютого, набули чинності оновлені державні будівельні норми щодо природного та штучного освітлення, що унормували використання світловодів для природного освітлення приміщень під час енергозберігаючого будівництва та в приміщеннях, де немає вікон, денного освітлення чи можливості проводити електрику.

«Сьогодні світловоди – це дієвий вихід із ситуацій, коли ті чи інші приміщення потрібно забезпечити необхідною кількістю природного денного світла. І це успішно працює за кордоном. За допомогою світловодів проводять світло в шкільні класи, лікарні, офісні кабінети, а також склади та важливі приміщення військового призначення. Тепер використання такого рішення унормовано і в наших ДБН, і я сподіваюся, що завдяки цьому набуде широкого розповсюдження», – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Ці зміни сприятимуть економії на енерговитратах і підвищенню комфорту в приміщеннях за рахунок освітлення природним способом. Крім цього, конструкції деяких світловодів дозволяють взагалі не використовувати електрику. Адже вони передають світло вдень і накопичують його для застосування ввечері.

Тож згідно з державними будівельними нормами, для освітлення природним світлом приміщень, які не мають зовнішніх огороджень, а також зон приміщень, віддалених від світлопрорізів, рекомендується застосовувати світловоди. Їх можна проектувати в приміщеннях, де:

 - немає можливості забезпечити належний рівень природного освітлення іншим способом (виробничі та інші приміщення);

- відсутнє денне освітлення, а проектування вікон неможливе (підвальні приміщення, закриті коридори, приміщення без зовнішніх стін тощо);

- є значна недостатність денного світла або немає можливості провести електрику;

- при енергозберігаючому та іншому будівництві.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1251 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1918 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2439 0