Новини з 1996 року

Відтепер на коронавірус хворітимемо одразу багатоповерхівками. В МОЗ змінили правила лікування

Олександр Курилов 29 березня 2020 17:40 1368 0

У всіх нас, громадян України, здається, починаються жахливі дні, коли епідемія в нашій країні лютуватиме ще гірше, ніж в Італії.

От тільки в Італії громадяни самі спочатку не дотримувалися карантину й після чого почалося страхіття.

Натомість в Україні, зокрема в Кременчуці, де людей на вулиці поменшало вдесятеро, є ще МОЗ із його міністром, тестами, наказами та правилами.

І такі нині нові - правила в боротьбі з епідемією коронавірусу й мова про зміну протоколів лікування, затверджених у Міністерстві охорони здоров’я, які оприлюднені сьогодні.

Нові зміни мають назву – «МОЗ України оновив алгоритми надання допомоги хворим на COVID-19 у домашніх умовах».

Тож написано в цих змінах таке.

«Із 29 березня Україна працюватиме за оновленими медичними стандартами надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Зокрема, МОЗ України оновив алгоритми амбулаторно-поліклінічної допомоги пацієнтам з підозрою на COVID-19.

Відповідно до цих алгоритмів, пацієнтів з легкою формою захворювання, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати амбулаторно, тобто в домашніх умовах.

При цьому лікарі забезпечують постійний контроль поточного стану пацієнта і його контактних осіб за телефоном та/або можуть здійснювати виїзні консультації з дотриманням правил інфекційного контролю», - зазначено в нових правилах, у яких не забули про таке.

«Медичні працівники, які надають медичну допомогу за місцем проживання, і контактні особи пацієнта обов'язково мають використовувати засоби індивідуального захисту».

Ще з оприлюдненого - «Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене в разі, якщо пацієнт перебуває в групі ризику щодо розвитку ускладнень або має симптоми, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг.

До таких симптомів відносяться: ядуха; утруднене дихання; збільшення частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми; кровохаркання; шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість).

Зазначаємо, що ускладнення дихання при COVID-19 зазвичай розвиваються на другому тижні хвороби, тому медпрацівникам рекомендовано особливо активно спостерігати за хворими саме в цей період».

Зміни в правилах здаються дивними й слід сказати, що після нового рішення на коронавірус хворітимуть уже цілими родинами.  

І в одного представника родини хвороба проходитиме легко, він лікуватиметься вдома у двокімнатній квартирі, але в інших, хто теж живе в цій же квартирі, – все може бути гірше.

І, звісно, було б правильно, якби  поруч із лікуванням хворих із відносно важкою формою коронавірусу  в лікарнях, вже тих, у кого легка форма і щоб не поширювали хворобу далі, ізолювали на пару тижнів у місця обсервації.

У такому разі, під час жорсткого карантину, епідемію вдалося б зупинити хоча б за пару місяців.

Але за нових правил, коли головним місцем поширення вірусу будуть родини й так буде, якщо хворі почнуть лікуватися вдома, – все це невідомо коли закінчиться і чим закінчиться.

І приклад тут дуже простий – буквально за лічені дні кількість хворих на коронавірус в Україні збільшилася багатократно.

А починалося ж усе дуже просто – ось під телекамери приїхали в Україну наші громадяни з Європи й усіх їх відправили без жодного карантину додому.

І ці люди поїхали у свої квартири, до своїх рідних на самоізоляцію.

А що внаслідок цього вийшло – ми бачимо з оновлення кількості хворих, яка сьогодні змінюється вже двічі на день.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1284 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1949 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2496 0