Новини з 1996 року

Відродження Свято-Успенського собору: ініціативна група провела першу зустріч. ФОТО

Андрій Михайленко 27 серпня 2015 16:07 1478 0

Даний захід відбувся на території Свято-Миколаївського собору. Присутніми були духовенство та представники інтелігенції Кременчука, політичних промайданівських сил, кременчуцького "Майдану".

Настоятель Свято-Миколаївського собору отець Володимир повідомив присутнім, що питанню відродження Свято-Успенського собору за часів незалежності України вже 19 років, починаючи з 1996 року. За його словами, протягом цього часу він наражався на спротив чиновників. Типовими відмовками є фрази на кшталт:  "це не на часі, не зараз", "він не впишеться в новітні форми архітектури" та "втратиться площа".

Як зазначає отець Володимир, близько 1 місяця тому він звернувся з листом до секретаря міськради Василя Івка з цим питанням. Сам лист було розписано на заступника міського голови Геннадія Музику. 

На даний час в Управлінні архітектури виконкому на опрацюванні знаходиться мапа (карта. - Ред.), де позначено розташування фундаменту Свято-Успенського собору. 

"Коли питання в документах буде опрацьовано, можна буде розкрити верхній шар площі та встановити точно місцезнаходження фундаменту зруйнованого собору. Після чого його (фундамент. - Ред.) слід буде законсервувати по периметру шаром глини. На існуючому фундаменті достатньо буде відбудувати цоколь у 1,5 - 2 метри. Зробивши перекриття цоколю, можна буде розпочинати повноцінні богослужіння у його вівтарній частині. У цей же час паралельно вестиметься основне будівництво", - зазначає отець Володимир.

Стало відомо про те, що кременчуцьке духовенство отримало з Ватикану копії проекту Успенського собору, який було виконано італійським архітектором Джакомо Кваренгі. Що цікаво, останній проектував собор 5-купольним, а фактично збудовано було лише 3. Виходячи із копії проекту, фундамент собору займає близько 900 кв.м.

Представники Кременчуцького осередку партії "Свобода" запропонували звернутись із вимогою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою під собор. Одним із присутніх на зустрічі  було зазначено, що, оскільки під площею зберігся фундамент зруйнованої споруди, то за документами земля має бути надана за офіційного формулювання "для реконструкції Свято-Успенського собору".

Незабаром має відбутись презентація графіки того, як виглядатиме відроджений собор на тлі сучасного Кременчука.

Наостанок присутні домовились, що координатором на даний час буде отець Анатолій, поставити питання якому можна:

- телефоном - 098 89 88 044,

- на сторінці у Фейсбук.

Духовенство просить усіх небайдужих долучатися до справи відродження Свято-Успенського собору.

 

Дане фото може бути використано для визначення розташування собору, оскільки є орієнтир, який зберігся до цього часу.

Ним виступає нинішній банк, а саме його два великих вікна другого поверху, що стоять ліворуч (показані стрілкою).

На місці будинку, який виділено стрілкою, зараз розташований готель "Кремінь". 

 

Фото: сайт "Окраїни Кременчука", фотограф Євген Безштанько.

 

 

  

Теги: Життя КременчукаІсторія КременчукаВідродження Свято-Успенського собору

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 108 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 426 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1536 0