Новини з 1996 року

Відомий колектор почав полювання на активи підприємства "Кременчукм'ясо". І не тільки

Валерія Макряшина 28 лютого 2020 11:20 1234 0

На активи заводу "Кременчукм'ясо" полювання почав колектор Андрій Волков.

Поступово колектори перебирають на себе роль головного кредитора багатої колись бізнес-імперії екснардепа Костянтина Жеваго, якого наприкінці минулого року було оголошено в розшук у справі про розтрату та відмивання 2,5 млрд грн збанкрутілого банку "Фінанси та Кредит".

Про це пише видання "ОЛІГАРХ".

Нагадаємо, екснардеп і засновник ФПГ "Фінанси і кредит" буквально в кінці минулого року втратив свій перший промисловий актив із моменту краху його банку у 2015 році.

Ним став Херсонський завод карданних валів, який входив до холдингу "АвтоКрАЗ".

Це цілісний майновий комплекс, який у листопаді минулого року був пущений з молотка на Універсальній біржі "Капітал". Його викупила херсонська фірма "Автоград Херсон", що належить Валерію Боржкову - депутату Херсонської міськради від партії "УКРОП", якого називають одним із найвпливовіших бізнесменів свого міста.

Тепер у Жеваго новий великий кредитор - компанія "Інвестохіллс Веста", підконтрольна колишньому голові Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг та ексголові правління Альфа-банку (Україна) Андрію Волкову (на фото знизу).

 

Волков - один із найактивніших скупників боргів проблемних банків у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. 

Наразі він претендує на повернення боргів відразу декількома підприємствами Жеваго: "Білоцерківської теплоцентралі", Токмацьким ковальсько-штампувальним заводом, шинним заводом "Росава" і "Кременчукм'ясо".

У кінці 2019 року "Інвестохіллс Веста" купила два пули кредитів.

Один із них складається з кредитів чотирьох банків із загальним кредитним портфелем 2,5 млрд грн, із яких головний - портфель банку "Фінанси і кредит" із заставою у вигляді цілісного майнового комплексу компанії "Кременчукм'ясо".

21 січня 2020 року банк "Фінанси і Кредит" та "Інвестохіллс Веста" уклали договір про відступлення прав вимог, які компанія Волкова купила в кінці листопада за 150 млн грн при стартовій ціні 487 млн грн.

І хоча цей договір так і не був підписаний, тому що наступного дня після підписання переуступки, 22 січня, ФГВФО, посилаючись на порушення правил електронних торгів, скасував результати торгів, компанія Волкова, згідно з визначенням Господарського суду Полтавської області, встигла стати новим кредитором "Кременчукм'яса" за узаконеним у судах боргом у розмірі 563 млн грн, який уже знаходиться на стадії виконавчого провадження.

Ще ряд підприємств Жеваго замість його колишнього банку стали боржниками Волкова по пулу, купленому за 365 млн грн на аукціоні на початку листопада 2019 року.

У кінці січня Госпсуд Запорізької області визнав "Інвестохіллс Веста" новим кредитором Токмацького ковальсько-штампувального заводу на 0,5 млрд грн, з яких 318 млн забезпечені заставою - знаходяться в іпотеці майном.

 


Те, що Волков не має наміру дешево "прощати" Жеваго борги, свідчить перший бій між ними.


 

Крім визнання новим кредитором і внесення в реєстр як нового іпотекотримача, "Інвестохіллс Веста" домігся зниження оцінки заставного майна з 318 до 114 млн грн. Це означає, що частина, яка залишилася від непокритого боргу, вважається незабезпеченою вимогою.

Це важливо, адже токмацький завод у 2019 році заявив про своє банкрутство й подав відповідну заяву в суд, ключову роль у якому відіграють якраз незабезпечені кредитори, які, на відміну від забезпечених, формують комітет кредиторів і до яких де-факто переходить управління банкрутом.

Ще півтора млрд грн компанія Волкова вимагає від "Білоцерківської теплоцентралі", ставши офіційно її кредитором 28 січня. Правда, на цей актив артилерійська атака Волкова не пройшла: його компанія так і не змогла скасувати проведення повторної судово-економічної експертизи з оцінки боргу, якої у 2019 році добилися менеджери Жеваго.

Нарешті, в січні Госпсуд Київської області замінив банк на компанію Волкова як кредитора шинного заводу "Росава", що знаходиться в банкрутстві з 2018 року, визнавши її борги, забезпечені заставою, в розмірі 2,65 млрд грн.

 


Але найбільш відчутний удар по Жеваго може бути завдано в березні, коли ФГВФО виставить на аукціон пул із 8-мільярдних боргів його машинобудівного холдингу "АвтоКрАЗ".


 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 516 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 779 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 812 0