Новини з 1996 року

Відлуння скандалу навколо моргу в Першій лікарні: депутати хочуть перепідпорядкувати заклад місту

Андрій Михайленко 05 травня 2017 19:10 921 0

Нині морг, що в Першій лікарні, офіційно підпорядкований патологоанатомічному бюро Полтавської області в статусі Кременчуцького відділення.

Сьогодні депутати, котрі були присутні на депутатській комісії з питань УЖКГ, у відповідь на вчорашній скандал почали виступати за передачу моргу від області до міста.

Міським чиновникам, що відповідальні за охорону здоров'я, хочуть доручити підготувати документи для депутатів, які вже будуть працювати над тим, щоб забрати морг на баланс міста.

Морг, на думку депутата Кременчуцької міськради Геннадія Іваняна, потрібно повернути народу.

Заступник начальника міського відділу охорони здоров'я Дмитро Петращук, відповідаючи на питання з приводу моргу, вказав, що останній не підпорядковується місту, а є філією обласного патологоанатомічного бюро.

За словами Петращука, порядок там навести не можуть уже 1,5 року.

При цьому чиновник не сказав про те, що обладнанням та приміщеннями моргу фактично розпоряджається приватна структура, чиї власники наближені до нинішнього очільника Управління охорони здоров'я.

Іванян обурився, чому до цих пір немає звернень від міського відділу охорони здоров'я до депкорпусу, щоб повернути морг на баланс міста.

«Ми будемо фінансувати морг, будемо наводити там порядок. І відповідати на запитання кременчужан, які останній раз бачать своїх родичів у такому стані, будемо вже ми.

Я не зміг би відповідати людині, яка прийшла в морг, що тіло дорогої їй людини лежить на каталці, тому що ці питання вирішує область», - сказав Іванян, зазначивши, що міське Управління охорони здоров'я має підготувати документи і дати їх на розгляд депутатам, які вже працюватимуть над тим, щоб забрати морг на баланс міста.

Але цього робити немає сенсу, оскільки приміщення й обладнання моргу й так є комунальною власністю міста - область же станом на сьогодні фактично  розпоряджається ведденням документації по трупах.

Єдиний патологоанатом також працює на область. Усі інші патологоанатоми нині працюють у приватній структурі.

Нагадаємо, вчора Кременчук сколихнули відомості про жахливі умови зберігання тіл померлих у морзі, що в Першій лікарні.

Головний патологоанатом області Вадим Українець звинуватив міську владу в тому, що останнє стало можливим через сприяння роботі комерційної структури тут же за гроші - морг ті ж послуги надає безкоштовно.

 

 

Теги: Економіка КременчукаПригоди КременчукаМедицина Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись